Германският Вердер (Бремен) се класира за груповата фаза на Шампионската лига, след като загуби с 2:3 при гостуването си на Сампдория в реванша от плейоф-фазата на турнира. В първия мач „бременските музиканти" победиха с 3:1 пред собствена публика. Двубоят предложи страхотна драма и беше истинска радост за окото на футболните фенове.

Домакините от Генуа не можеха и да мечтаят за по-добро начало на двубоя. Първо, в 8-ата минута Пацини откри резултата с глава след перфектно центриране на Антонио Касано. Няколко минути по-късно отново Пацини засече по изключително красив начин топката от воле и я вкара във вратата на слисания Вийзе за 2:0. Двата отбора се оттеглиха на почивка при този резултат.

След паузата, Вердер се опита да бъде по-активния отбор на терена и на моменти наистина успяваше. Образцовите контраатаки на Сампдория обаче попиляха трагичната в този мач защита на германците. При една от тях в края на мача Антонио Касано направи 3:0 с много техничен удар с пета.

Така, всичко вървеше към класическа победа за Самп, но в 3-ата минута на продължението Розенберг проби в наказателното поле и с премерен шут прати мача в продълженията.

През първите допълнителни 15 минути Вердер стигна до така ценния гол, с което се докопа и до групите на Шампионската лига. В 101-ата минута, след мощен пробив на Марко Марин топката попадна в краката на Писаро, който с много плътен шут я прати в мрежата зад Курчи.