Наполи победи госта си Фейенорд с 3:1, в сблъсък между двата тима от груповата фаза на Шампионската лига.

Попаденията за победителите реализираха асовете им в предни позиции - Инсине, Мертенс и Кайехон. За гостите точен бе Амрабат.

На митичния "Сан Паоло" домакините излязоха в страховита атакуваща формация, обещаваща много попадения във вратата на съперника.

Дрис Мертенс: Днес всички играем за Милик!

Мертенс: Днес всички играем за Милик!

"Загубихме от Шахтьор и трябва да се реваншираме"

Гостите явно не бяха съвсем готови за нещо подобно и въпреки че заложиха на цели четирима защитници и един подчертано дефанзивен халф в постройката си, допуснаха попадение още през началните 45 минути.

Двата тима бяха без точков актив след изиграните първи срещи в груповата фаза, като загубиха съответно от Шахтьор и Манчестър Сити. Това наложи те да се задействат тази вечер.

Шахтьор с важна победа срещу Наполи с 2:1

Факундо Ферейра вкара един и изработи другия гол

Резултатът бе открит след само 7 минути игра, когато Инсине даде ранно предимство на домакините в резултата.

До почивката, въпреки яростните набези на "небесносините", нови голове не бяха отбелязани.

Само 4 минути след старта на второто полувреме обаче Мертенс на практика сложи точка на спора, разписвайки се за 2:0.

3:0 направи Хосе Кайехон, с гола си 20 минути преди последния съдийски сигнал. Малко преди това гостите не успяха да вкарат дузпа, като Тоорнстра пропусна от бялата точка.

Крайното 3:1 оформи Амрaбат, разписал се в заключителните мигове от продължението на мача.