Късен гол в добавеното време спаси турския гранд Фенербахче от неприятна загуба с 0:1 при гостуването му на Залцбург в първа среща от третия квалификационен кръг на Шампионската лига.

С много красив гол на бразилеца Алан, който пое топката на гърди, прехвърли над вратаря Волкан Демирел и пред голлинията сам довкара падащата вече топка, Залцбург поведе с 1:0. Австрийците контролираха развоя на събитията, но драмата дойде в 4-ата минута на добавеното време. Муса Соу центрира отдясно, а Хиерлендер спря с ръка. Реферът Дуарте Гомеш от Португалия не се чуди и даде дузпа за „фенерите”, въпреки бурните протести на домакините. Кристиан Барони не сгреши и изравни резултата, с което превърна Фенербахче във фаворит за класиране в следващия кръг.

Друг фаворит, Селтик постигна много трудна победа у дома с 1:0 срещу шведския Елфсборг. Крис Комънс вкара късен гол с глава 14 минути преди края и даде минимален аванс на шотландския шампион преди реванша в Швеция. След седмица Селтик ще има тежка задача. Елфсборг няма загуба на домашния си изкуствен терен от септември 2011 година.

Други два мача завършиха при резултат 1:1: АПОЕЛ (Никозия) - Марибор и Мьолде - Легия (Варшава).