Фенербахче постигна важна победа с 3:2 над Севиля в домакинския си мач от осминафиналите на Шампионската лига.

Турският отбор откри резултата в 17-ата минута, когато Матея Кежман засече с глава центриране на Борал и отбеляза за 1:0. Шест минути по-късно обаче гостите изравниха след нелеп автогол. Даниел Алвеш центрира от десния фланг, но Еду засече топката в собствената си врата, без да знае, че зад гърба му няма играч на Севиля.

Домакините поведоха за втори път в резултата, когато Лугано засече с глава от точката за изпълнение на дузпа и я прати в горния ляв ъгъл на вратаря на испанците Палоп, който не успя да реагира.

В 66-ата минута Севиля за втори път изравни. Жюлиен Ескюде бе оставен непокрит в наказателното поле и със силен шут прати топката в мрежата за 2:2.

В края на мача обаче Семих отбеляза трето попадение за Фенербахче със силен удар от границите на наказателното поле, който мина до ръцете на Палоп.