В първи четвъртфинален двубой от Шампионската лига Фенербахче надигра Челси с 2:1, след като губеше на почивката с 0:1.

Първият гол падна в 13-ата минута, след като Дейвид си заби автогол и така Челси поведе. До края на полувремето Микаел Есиен нацели гредата, а пропуски за англичаните направи Дрогба. Ведерсон бе близо до изравняването, но не успя.

През втората част головите положения не липсваха. Лампард пропиля възможност за Челси в 52-ата минута. Дойде времето на домакините да се разиграят. В 65-ата минута Казим възстанови равенството. Футболистът влезе като резерва през второто полувреме и наказа лондончани.

В 81-ата минута Дейвид се превърна от грешник в герой, след като с удар от около двадесетина метра с мощен шут вкара втория гол за турския тим.

До края на срещата не паднаха нови попадения и така Фенербахче се поздрави с победата, след като обърна Челси.