С гол в добавеното време на Джуд Белингам, рекордьорът по трофеи в Шампионската лига Реал (Мадрид) стигна до домакински успех с 1:0 над дебютанта в надпреварата Унион (Берлин) в двубой от група С.

14-кратният шампион на Европа доминираше и създаде няколко доста добри ситуации, особено след почивката, но на два пъти гредите спираха удари на Родриго и Хоселу, а стражът на гостите Фредерик Рьонов също се отличи с две-три решаващи намеси.

Основен играч на Реал (Мадрид) пропуска двубоя с Унион (Берлин)

Дани Карвахал е контузен

Двубоят вървеше към изненадващо 0:0, но Джуд Белингам отново се превърна в големия герой за Реал, след като донесе успехът на "белите" с попадение в 94-тата минута, което бе шесто за него в шест мача за кралския клуб.

Датският вратар на Унион Берлин Фредерик Рьонов направи страхотно спасяване при удар с глава на Хоселу след центриране при атака на Реал Мадрид още в третата минута на двубоя. Три минути по-късно пак Хоселу застраши вратата на гостите от Германия, но бе неточен.

Орелиен Чуамени завърши нова обещаваща атака на домакините в 27-ата минута, но стреля над вратата, а в 45-ата минута и Лукас Васкес бе спрян от защитата на Унион Берлин.

Второто полувреме започна с още по-агресивни действия на мадридския гранд, а гостите също търсеха възможности за попадение и в 49-ата минута Робин Госенс получи прецизно подаване, стреля, но вляво от вратата на Реал. Родриго отправи опасен удар в 51-ата минута, Рьонов пак реагира отлично и изби топката, а секунди по-късно бразилецът удари греда след като Лукас Васкес върна топката към наказателното поле.

Натискът на Реал Мадрид продължи с изстрел на Едуардо Камавинга вляво от вратата на Унион и спасяване на Рьонов при атака, завършена от Хоселу в 54-ата минута. Отново 33-годишният испански нападател получи в 63-ата минута след центриране, стреля с глава, но вратарят на гостите отрази удара, а топката се отби в гредата.

Фредерик Рьонов спаси вратата си и при изстрел на Лука Модрич шест минути по-късно, за да запази резултата 0:0. Антонио Рюдигер излезе в добра позиция в 75-ата минута, но не бе неточен при удара си с глава, а в 83-ата и Джуд Белингам не успя да порази вратата на противника. Четири минути по-късно последва нова възможност за Родриго, който пак бе спрян от Рьонов.

Реал Мадрид все пак ликува в четвъртата минута на добавеното време, когато привлеченият през лятото от Борусия Дортмунд Джуд Белингам се възползва от разбъркване в наказателното поле на гостите, топката стигна до него след рикошет и той реализира в опразнената врата за 1:0.

За Реал Мадрид предстои гостуване на италианския Наполи на 3 октомври, а Унион Берлин ще бъде домакин на португалския Спортинг Брага в следващия кръг от груповата фаза на турнира.