Пореден футболен спектакъл сътвориха отборите на Барселона и Челси в мач от Група "А" на Шампионската лига. Най-големите съперници на и извън терена в последните 3 години завършиха наравно 2:2 като гостите могат да бъдат далеч по-доволни от спечелената точка.

"Каталунците" два пъти повеждаха в резултата, но лондонският тим успяваше да изравни.

Португалецът Деко откри с топовен шут по диагонала още в 3-ата минута. Франк Лампард, който е трансферна цел номер едно на треньора на Барса Франк Рийкард, възстанови статуквото с фамозен гол в 52-та минута.

От много малък ъгъл Лампард стреля с обръщане, прехвърляйки вратаря Виктор Валдес, след което с помощта на далечната странична греда топката спря в мрежата.

Само шест минути по-късно Роналдиньо проби отляво и поднесе топката на крака на Ейдур Гудьонсен за 2:1.

В третата минута на даденото от рефера добавено време обаче лидерът при голмайсторите в Шампионската лига Дидие Дрогба демонстрира голямото си майсторство като от трудно положение реализира - 2:2.

Така Челси е само на точка от 1/8-финалите, докато Барселона ще трябва задължително да победи Вердер на "Ноу Камп" в началото на декември.