Атлетико (Мадрид) очаквано се класира на ¼ финалите на Шампионска лига. "Дюшекчиите" и Байер (Леверкузен) завършиха 0:0 на "Висенте Калдерон" и така с общ резултат 4:2, мадридчани продължават напред.

В днешната среща "аспирините" опитаха да сътворят чудото, но вратарят Ян Облак ги отказа с отличните си спасявания. Адмирации заслужи и стражът на Байер Бернд Лено, който спаси не едно или две чисти голови положения.

НА ЖИВО: Атлетико (Мадрид) - Байер (Леверкузен)

"Дюшекчиите" са считани за големия фаворит за класиране напред

Срещата започна с натиск на Байер (Леверкузен). Още в първите минути гостите демонстрираха, че не се страхуват от враждебната обстановка на "Висенте Калдерон" и ще направят всичко възможно, за да стигнат до чудото.

В 10-ата минута се стигна до първата опасност. Коке изпълни корнер, Хосе Мария Хименес се откъсна от персоналния си пазач и засече, но доброто му отиграване с глава беше брилянтно спасено от вратаря. Двата отбора си разменяха опасни възможности пред двете врати.

Снимка 283622

В 37-ата минута Анхел Кореа получи прецизен пас, разсякъл защитата. Опитът му беше насочен в десния ъгъл, но вратарят Лено се хвърли по превъзходен начин, за да го спре.

Три минути по-късно Атлетико пропусна още едина възможност. Коке шутира от движение от границата на наказателното поле. Топката беше устремена към долния ляв ъгъл, но вратарят Лено разчете добре нейното движение и реагира с брилянтно спасяване.

Снимка 283621

До края на полувремето така и не се стигна до гол и двата тима се оттеглиха при 0:0.

През втората част, двата отбора продължиха да демонстрират приятен за неутралните зрители футбол.

В 55-ата минута, Анхел Кореа се освободи в наказателното поле и прати удара си малко встрани от лявата греда, разминавайки се с нов гол.

Снимка 283633

Малко по-късно, "аспорините" бяха много близо до откриването на резултата. Кампл получи прецизно подаване, както и времето да стреля по трева от наказателното поле към средата на вратата. Ян Облак обаче предугади намеренията му и отрази удара с добра реакция. Фоланд стигна бързо до отбитата топка и я изстреля към долния десен ъгъл. Вратарят обаче го отказа с ново добро спасяване.

Така Атлетико продължи на ¼ финалите на Шампионската лига. В петък мадридчани ще научат съперника си за следващата фаза.