Динамо (Загреб) поднесе сензацията на откриването на Шампионска лига, побеждавайки Челси у дома с 1:0. По този начин хърватите увеличиха натиска върху Томас Тухел.

Мислав Оршич, един от най-добрите футболисти на домакините, в 13-ата минута на мача успя да изпревари новото попълнение на "сините" Уесли Фофана, за да вкара чудесен гол, а "Максимир" избухна.

Въпреки че след това Челси доминираше притежанието на топката, вратарят Ливакович се отличи с много добри изяви.

Непредвидимо датско изпитание за Борусия (Дортмунд)

Вестфалци искат да стартират с успех новия сезон в Шампионската лига

В група G пък Борусия Дортмунд не допусна изненада и започна с победа с 3:0 над Копенхаген. Капитанът Марко Ройс откри резултата в 35-ата минута на мача, а Рафаел Герейро в 42-ата минута осигури аванс от 2:0 на почивката. Джуд Белингам сложи точка на мача в 83-ата минута.