90+5′
Турнир: Шампионска лига Стадион: "Максимир", гр. Загреб (Хърватия) Зрители: 9477
90+5′

КРАЙ НА МАЧА!

Динамо (Загреб) - Лудогорец 4:2 в мач от квалификациите за Шампионска лига

Шампионската лига пак се оказа мираж за Лудогорец след тежък сблъсък с реалността в Загреб

Три червени картона за "орлите" и тежко 2:4 от Динамо

87′
Снимка 583625

Източник: startphoto.bg

86′

ГООЛ ЗА ДИНАМО! 4:2! ДУЗПА! БРУНО ПЕТКОВИЧ! С изпълнението на наказателния удар се нагърби недолюбваният от феновете на домакините Бруно Петкович, който с достатъчно хладнокръвие прати топката под гредата за крайното 4:2.

84′

ЧЕРВЕН КАРТОН ЗА КАРНИЧНИК! Френският съдия Беноа Бастиен определено се престара с третия червен картон в ущърб на Лудогроец в 84-ата. Тогава Жан Карничник с цялото си съзнание наруши баланса на Оришич, за да не нанесе голов удар към вратата на Слуга. Реферът първоначално показа жълт картон, но след като детайлно се вгледа в повторението, реши да изгони директно словенеца, с което вбеси окончателно и без това изнервената разградска делегация.

82′

Кирил Десподов напуска игра, за да бъде заменен от Жоржиньо

72′

И РИК ДЖОНАТАН Е ИЗГОНЕН! Лудогорец доигра двубоя в Загреб едва с 9 човека, като в 72-ата  и Рик Джонатан пое преждевременно към съблекалнята. Бразилецът наивно замахна с ръка след спор за топката с Дарио Шпикич, а това се оказа достатъчно за рефера Бастиен да му покаже фаален втори жълт картон.

71′

Смяна на върха на атаката в състава на Динамо (Загреб).

70′

Появилият се като резерва Садег Мохарами изгуби индивидуален спор с Рик Джонатан, а след това можеше да го спред единствено непозволено.

67′
Снимка 583627

66′

Дино Перич удари Кирил Десподов, заради което получава жълт картон.

65′

Матиас Тисера ще замени на върха на атаката Игор Тиаго.

52′

Резервата на Динамо - Лука Иванушец имаше възможност бързо да успокои събитията в този и без това наглед решен двубой. Симон Слуга обаче демонстрира качествена реакция и спаси "орлите" от гол №4.

49′

ГОООЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ! 3:2! ДЕСПОДОВ! ДУЗПА! Второто полувреме стартира така, както финишира и първата част - с гол за Лудогорец, който беше дело на Кирил Десподов. В 49-ата минута френският съдия Беноа Бастиен получи сигнал от ВАР, че малко по-рано Перич е играл непозволено с ръка при изстрел с глава на Игор Тиаго след корнер. Корекцията беше направена, а Десподов не трепна от бялата точка за 3:2.

47′

Йосип Мишич бива заменен от Амер Гояк.

47′

Младата звезда на Динамо - Мартин Батурина е изваден от игра за сметка на Иванушец.

47′

Мануел Шоу бива заменен от младия футболист на Лудогорец - Иван Йорданов.

47′

Жан Карничник заиграва в центъра на защитата, а напускащият е Сисиньо.

Снимка 583626

47′

Спас Делев ще се опита да подпомогне лудогорската атака, а вместо него напуска Игор Пластун.

46′
Снимка 583624

46′

На полувремето Анте Чачич реши да предприеме серия от тактически смени. Мохамед влиза в игра вместо Ристовски.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45+2′

ПОЧИВКА!

45′

ГООЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ! 3:1! ДЕСПОДОВ! Буквално в следващата атака, Лудогорец намери сили да намали поне с малко своето сериозно изоставане. Имащият доста тиха вечер Кирил Десподов се възползва от лошо изчистване на Перич и с акробатично изпълнение от около дузпата направи 1:3.

44′

Рик Джонатан удари без топка Адеми и получава жълт картон.

43′

ГООЛ ЗА ДИНАМО! 3:0! ОРШИЧ! И все пак Мислав Оршич не бе казал последната си дума, като Лудогорец беше посечен за трети път секунди преди почивката. Гореспоменатият демонстрира своята креативност по крилото, а преодоляването на Пьотровски и Вердон му позволи да шутира технично към далечния ъгъл, за да може топката да се отклони от страничната греда и оплете в мрежата на нашия тим.

35′
Снимка 583623

32′

ДЪРМИЧ! Единствено шансът отърва българския представител от това да не губят с 0:3 след само половин час. Отбраната на разградчани пак се оказа фигурант срещу техниката на Йосип Дърмич. Нападателят финтира последователно двама лудогорци, след което нагласи топката на по-удобния си десен крак. Кълбото премина малко над горната греда на Слуга.

26′

ГООЛ ЗА ДИНАМО! 2:0! ДУЗПА! ОРШИЧ! Духът на 11-кратния първенец на страната ни окончателно бе сломен в 26-ата минута, когато френският съдия Бастиен отсъди дузпа за хърватските домакините. Антон Недялков се подлъга по действията на Шпикич и го фаулира в наказателното поле. С отговорната задача да изпълни наказателния удар се нагърби Оршич и макар Слуга да усети ъгъла, той така и не спечели индивидуалната битка със своя сънародник.

22′

Нов шанс за Лудогорец се откри в 22-ата минута, когато след кратко меле Оливие Вердон можеше да отиграе далеч по-добре. Изстрелът на бенинеца обаче не притежаваше необходимата точност.

Снимка 583622

21′

Мачът се изнерви. Йосип Мишич фаулира също Рик Джонатан.

18′

Стефан Ристовски се заяде с Рик Джонатан и получава заслужен картон.

Снимка 583619

17′

ИЗГОНИХА ДОМИНИК ЯНКОВ! Само за секунди - от тежка, задачата на Лудогорец се превърна в наглед невъзможна! Плеймейкърът на "орлите" Доминик Янков беше изведен на стрелкова позиция и само феноменалната намеса на Ливакович го спря за възстановяването на паритета. Но лошото за българския национал тепърва предстоеше. Халфът тръгна да гони отбитата топка, но влезе в краката на Адеми, а северномакедонецът хитро му "изработи" втори жълт картон.

12′

ГООЛ ЗА ДИНАМО! 1:0! ДЪРМИЧ! С оглед началните мигове на този реванш, изненада не се оказа фактът, че "модрите" откриха резултата в своя полза. В 12-ата минута Антон Недялков беше разигран от фланговите играчи на Динамо, а Стефан Ристовски центрира отлично за намиращия се на втора греда Йосип Дърмич. За бившия стрелец на Норич пък остана приятната задача да се разпише с глава.

9′

Доминик Янков позволи на Стефан Ристовски да мине пред него и се принуди да го фаулира.

3′

АДЕМИ! Двубоят не започна по най-добрия начин за "орлите", които бяха заплашени от това да инкасират ранно попадение в 3-ата минута. Динамо организира атака през центъра, след което топката стигна до Адеми, стрелял от границата на наказателното поле. Симон Слуга обаче бе на мястото си и блесна с важно спасяване.

1′