Ливърпул победи госта си Залцбург в среща от група "E" на Шампионската лига.

Двубоят на митичния "Анфийлд" приключи при резултат 4:3, като срещата предложи много емоции, напрежение, обрати и не на последно място голове на феновете и на двата състава.

Нищо не предвещаваше подобна динамика на срещата, като след 36 минути игра домакините вече водеха в резултата с 3:0.

Снимка 438053

Източник: EPA/БГНЕС

Мане откри още в началото на деветата минута на срещата, а в 25-ата Робъртсън покачи на 2:0.

Мохамед Салах вкара първия си гол в срещата минути по-късно и всичко изглеждаше решено за домакините.

Снимка 445807

Източник: UEFA.com

В самия край на полувремето обаче Хванг прокрадна нотката на съмнение в състава на мърсисайдци, разписвайки се за 3:1.

Минамино в 56-ата и Холанд в 60-ата минута направиха драмата категорична, като резултатът беше изравнен, противно на всички очаквания.

Крайното 4:3 оформи Мохамед Салах, с втори си гол в срещата, отбелязан след 69 минути игра.

Снимка 445808

Европейският шампион започна кампанията в стила от миналата година, когато беше безпощаден у дома и доста колеблив навън.

Загубата в Неапол постави момчетата на Юрген Клоп под напрежение, а тази вечер задачата пред тях бе доста трудна. Австрийските "бикове" вкараха 6 гола на Генк преди две седмици и тази вечер нямаха търпение да взривят нова футболна бомба.

Усилията им бяха достатъчни за цели 3 попадения на "Анфийлд", които обаче се оказаха недостатъчни дори за точката в сблъсъка.

Барселона победи Интер с 2:1

Магичен Меси и два гола на Суарес донесоха обрат на Барселона срещу Интер на "Камп Ноу"