В протоколна осминафинална среща-реванш тимът на Челси постигна класическа победа с 3:0 над Олимпиакос и се класира напред в най-престижната клубна европейска надпревара.

Попаденията за успеха бяха дело на Балак, Лампард и Калу.

Първата голова опасност пред вратата на Никополидис дойде още във 2-ата минута, когато Тери с глава прати топката в аут. След още две минути игра Дрогба изведе Калу, който се справи със стражът на гостите, но топката срещна гредата.

Още в следващата атака обаче се стигна до гол. Лампард центрира от корнер и Балак с глава реализира и отбеляза първия си гол за Челси в Шампионската лига през този сезон.

До края на полувремето падна още един гол. В 25-ата минута Лампард удвои преднината на Челси след като от 5 метра вкара на празна врата.

Веднага след подновяването на играта Лампард центрира, кълбото прехвърли вратаря и Калу засече за 3:0.

Гостите се опитваха да контраатакуват опасно, но това не се получаваше. В 59-ата минута Белуши стреля от дистанция, но Кудичини с лекота улови. След пет минути игра топката пак се намери в мрежата на гостите, но този път попадението бе отменено заради засада.

В 82-ата минута отново Белуши се активизира и удари напречната греда с удар от около 35 метра.

До края на срещата не паднаха нови попадения и Челси вече е на четвъртфинал.

Челси - Олимпиакос 3:0 (в първата среща 0:0)