Изключителен футболен двубой или доста съмнителен краен резултат? Това е основната дилема след края на мача-реванш от третия предварителен кръг на Шампионската лига между Молде и Динамо (Загреб).

Двата тима направиха 3:3 в скандинавската държава и след повече отбелязани голове на чужд терен балканците продължиха напред.

Но това е най-малкото, с което този мач може да бъде описан. Норвежците изпуснаха две дузпи, Динамо пък отбеляза три гола за пет минути, а впоследствие Молде стигна до равенството, макар и с човек по-малко, а пропусна и още една дузпа.

Първенецът на скандинавската държава можеше да открие резултата в 8-та минута, когато Ола Камара пропусна дузпа. А след това пред вратата му се изви истинска буря. Между 17-та и 22-та минути отборът от Загреб поведе с 3:0.

Първо Марко Пяча в 17-та минута откри резултата след груба грешка в защитата на съперника. Три минути след това Ариян Адеми направи добавка от близка дистанция, за да направи 2:0, Марко Рог две минути след него с глава оформи класиката и изглеждаше, че всичко е решено.

Все пак играчите на Молде успяха да върнат интригата още преди почивката. В 43-та минута Ецаз Хусаин с удар извън наказателното поле прати топката по прекрасен начин в горната част на мрежата и намали на 1:3.

А още преди почивката интригата можеше да се върне съвсем. Тогава норвежците получиха още една дузпа, но пропиляха и нея. Хармеет Синг не успя да се разпише от 11-те метра и дойде почивката.

Но английският рефер продължи да дава дузпи за домакините. В 52-та минута дойде и третата, която най-после се превърна в гол. Норвежкият национал Мохамед Елюнуси беше точен и намали на 2:3.

Играчите на Молде се хвърлиха в отчаян натиск и натикаха съперника си в половината му. Елюнуси и Ола Камара пропиляха невероятни възможности. И тъкмо, когато изглеждаше че Динамо ще се пречупи, Вегард Форен беше изгонен за втори жълт картон в 72-та минута.

Въпреки всичко, само три минути след това норвежците стигнаха до равенството 3:3 след гол на Ола Камара. До края обаче те нямаха сили и късмет да вкарат победното четвърто попадение, а на всичкото отгоре техен играч трябваше да доиграе двубоя контузен. Така след 1:1 в Загреб, Динамо е в плейофите на Шампионската лига.