Брага се класира по изключително драматичен начин за групите на Шампионска лига. Португалският тим победи Удинезе на дузпи в реванша на плейофната фаза. До тях се стигна след равенство 1:1 в редовното време и безрезултатно продължение.

Мачът, който се игра на „Стадио Фриули" бе доста драматичен и оспорван. Първата среща, която се игра преди седмица завърши при същия резултат.

Удинезе започна по-добре мача. В 25-ата минута фриуланите излязоха напред в резултата. Армеро бе точен с глава и откри резултата в полза на домакините. Асистенцията за попадението бе да Диего Фабрини.

След попаденито домакините продължиха с натиска и в 41-ата минута Ди Натале пропусна да покачи преднината. През втората част, португалският тим  натисна. Изстрелите към Бъркич валяха един след друг. В 71-ата минута влезлият като резерва Рубен Микаел успя да прати топката в мрежата и изравни - 1:1.

Положенията пред двете врати не спираха, но времето изтичаше. Така двата отбора не успяха да излъчат победител в редовното време. Добавените две по 15 минути предложиха изключително драматични мигове и пропуски от чудесни възможности и пред двете врати, но така и не падна така търсения гол.

Така дойде и моментът на дузпите.
Брага и Спортинг не сгрешиха до 2:2. Майкосуел обаче би е право в ръцете на вратаря и Бето спаси.Останалите играчи на двата тима не сгрешиха до края, като решаващата последна дузпа, която прати Брага в групите на Шампионската лога бе поверена на Рубен Микаел и той я реализира.