Борусия (Дортмунд) победи Монако с 3:0 след страхотно второ полувреме. Домакините изпуснаха и дузпа, но в края оформиха класическия резултат.

Борусия (Д) - Монако 3:0, класика в края

Германците търсят реванш за отпадането си преди две години

Домакините започнаха с дълги разигравания, с които целяха да изтеглят съперника и да освободят празни зони. Това се получи на няколко пъти, но последващите удари по правили бяха неточни.

Играчите на Монако изравниха играта около 15-та минута и дори станаха по-остри. Тимелманс опитваше далечни удари, а Сила няколко пъти не можа да овладее топката при опасни ситуации.

Темпото беше високо, но защитите добре затваряха пространствата. В края на полувремето вратарят на Монако Беналио се разтегна и спаси много опасен удар на Ройс. Това доведе до контузия и наложителна вратарска смяна. В последната минута под рамката застана иначе титулярът Даниел Субашич.

Снимка 381734

Източник: Фейсбук

След почивката се развихри истинска върхушка пред вратата на гостите. В 51-та минута резервата Ларсен откри за Дортмунд след като беше изведен зад защитата

Това даде импулс в играта и положенията и пропуските започнаха да се редуват. Германците изпуснаха и дузпа като Алкасер искаше да счупи гредата. Малко по-късно испанецът се разписа и внесе спокойствие в отбора си.

В последните минути играта се отвори и двата отбора имаха положения. Марко Ройс, който направи няколко пропуска, все пак успя да се разпише почти на празна врата в 93-та минута. Той беше изведен от резервата Ларсен, направил страхотен мач и имащ много сериозен принос за крайния успех.