Борусия (Дортмунд) е домакин на Монако в първи четвъртфинален двубой между двата тима от Шампионската лига. Битката на "Сигнал Идуна Парк" стартира в 21:45 часа.

И двата състава впечатляват с офанзивната си мощ през настоящата кампания и са гарант за зрелище.

Съперниците бяха на тази фаза от турнира съвсем скоро - монегаските го сториха през 2014/15, а германците - в предходния сезон. Победителят от тази двойка ще играе на полуфинал в най-престижния европейски клубен турнир за четвърти път в своята история.

Монако не се изкуши от 110 млн. за Мбапе

Монако вече отказа 110 млн. евро за сензацията Мбапе

Предложението дошло от Манчестър Юнайтед

"Жълто-черните" имат четири успеха от 5 опита в елиминационни мачове с френски клубове. Тимът от Княжеството обаче също е впечатляващ на елиминации срещу германци, с 3 успеха от 4 опита.

За рурци това е четвъртото участие на четвъртфинал в евротурнирите в последните пет сезона, но те продължиха напред само веднъж - през 2013 година, когато стигнаха до финала в Шампионската лига.

Дортмунд спечели последните си четири четвъртфинални мача на ШЛ у дома, надигравайки Реал (Мадрид) с 2:0, Малага с 3:2, Байерн (Мюнхен) с 1:0 и Оксер с 3:1.

Дортмунд награждава Лукас Пишчек с нов договор

"Радвам се много за доверието към мен"

И двата отбора могат да минат за "домакински", затова този фактор е основен при търсенето на крайния резултат. Борусия спечели последните си три мача пред своите фенове в турнира, докато Монако записа две поражения и реми в последните си три срещи далеч от дома.

Под ръководството на Томас Тухел, Борусия има само едно поражение и цели 9 победи в 12 домакински мача в Европа. На свой терен клубът има 4 победи, 3 равенства и едно поражение срещу французи.

Монако стана едва третият отбор в историята на Шампионската лига, който се класира за втори път напред след загуба с два гола разлика в първия мач. Елиминирането на Манчестър Сити превърна момчетата на Леонардо Жардим в "черна котка", която никой не иска да среща по пътя си. Първият път, когато монегаските заличиха два гола пасив от първия мач беше през 2004 година срещу Реал. И по-късно те стигнаха до финала.

От Борусия (Дортмунд) признаха: Усман Дембеле може да премине в Барселона

От Борусия признаха: Дембеле може да премине в Барселона

"И все пак - развитието му ще продължи при нас"

Монако постави рекорд срещу "гражданите", защото никога досега не е имало отбор, който да продължи напред, след като е получил общо 6 гола във вратата си в двата мача. За капак този клуб има впечатляващи показатели на германска земя - цели три победи, две равенства и само две поражения.

Дортмунд постави рекорд с 21 отбелязани гола в груповата фаза на ШЛ през есента, а в реванша с Бенфика на осминафиналите се развихри и вкара четири безответни попадения.