Борусия (Дортмунд) разгроми Бенфика с 4:0 и се класира за четвъртфинал в Шампионската лига. Германският отбор реши мача около 60-та минута, когато отбеляза два бързи гола. Гостите показаха някакъв живец, но като цяло бяха беззъби и след като започнаха да изостават в резултата играха като обречени.

Борусия изравни общия резултат още в четвъртата минута на мача. Аубумаянг остана сам на задната греда след заучено изпълнение на корнер и отбеляза с глава през ръцете на вратаря Едерсон.

Ранното попадение смути гостите и около половин час те се бранеха и не можеха да направят свястна атака. Домакините натискаха здраво. Те направиха няколко опасни атаки отляво, като най-активен беше Осман Дембеле.

Постепенно играчите на Борусия отслабиха натиска и започнаха да разиграват на сигурно. Това даде шанс на лисабонските „орли" да пренесат играта по-напред и да създават две опасности пред Бюрки.

Снимка 282390

В края на полувремето играта загрубя и младият французин Осман Дембеле за малко не беше изгонен след умели провокации на Елизеу.

След почивката Тюхел по прибра своя отбор и заложи на игра на контри. Играчите на Бенфика се хванаха на този капан и десетина минути бяха по-активния отбор. Те успяха да стигнат само до няколко опасни центрирания към Луизао.

Играчите на Дортмунд вдигнаха рязко темпото и Едерсон се наложи да прави трудни спасявания като в първата среща.

В 59-та минута Пулишич увеличи резултата след префектно подаване на Пишчак. Само след две минути Аубумаянг вкара трети гол отблизо и направи задачата на гостите почти непосилна.

Въпреки очакванията гостите дори и не опитаха да обърнат развоя на събитията. Нещо повече. Пет минути преди края Аубумаянг оформи своя хеттрик. Въпреки, че повторението показа, че е бил в засада.

Борусия ще разбере своя съперник другия петък след жребия в Нион (Швейцария).