Арсенал успя да излъже Байерн в дербито на тазвечерната програма от груповата фаза на Шампионската лига. „Артилеристите" се наложиха с 2:0 над баварците на своя „Емирейтс". По този начин лондончани запазиха шансове за класиране в следващата фаза на турнира. При всеки друг развой от успеха днес, възпитаниците на Арсен Венгер на практика щяха да се сбогуват с Шампионска лига.

Срещата бе интересна и оспорвана. Първото попадение стана дело на Оливие Жиру, който влезе като резерва, а в добавеното време Йозил подпечата победата на лондончани.

Голмайсторът на Байерн Роберт Левандовски не бе на особена висока в днешната среща, но все пак се отчете с няколко опасни удара, които обаче бяха спасение от стабилния Чех. Вратарят на гостите Мануел Нойер се отличи с майсторско спасяване през първата част, но стана основен виновник за гола за Жиру.

Срещата започна доста офанзивно. Гостите владееха инициативата и показваха по-спокойна игра. „Артилеристите" действаха по-припряно и допуснаха доста грешки. Тиаго Алакнтара стреля от добра позиция, но Чех бе на мястото си и изби. В 30-ата минута Уолкът имаше възможност да стреля, но разочарова с изстрел в аут. В 33-ата минута отново Уолкът засече центриране на Начо Монреал. Нападателят на домакините стреля прецизно, но Нойер се разтегна и направи феноменално спасяване.

През втората двата отбора продължиха с офанзивната си игра. Левандовски опита да застраши Чех, но вратарят отново показа класа. В 75-ата минута голмайсторът на Байерн бе оставен сам срещу вратаря, но пак чехът се справи отлично. В 77-ата минута се стигна до гол. Нойер направи неразчетено излизане, а влезлият като резерва Оливие Жиру  засече с глава и направи 1:0. При повторенията обаче останаха съмнения, че нападателят е играл с ръка.

В добавеното време на мача Белерин открадна една топка, проби и центрира успоредно на голлинията където Йозил засече и стреля леко. Топката мина голлинията и съдията зачете попадението на Арсенал.

Арсенал - Байерн 1:0