Истинска бомба избухна тази вечер във втория предварителен кръг на Шампионската лига. Аматьорският люксембургски шампион Дюделанж се класира за следващия етап на турнира, след като отстрани богаташите от Ред Бул Залцбург!

Храбрите аматьори от Великото херцогство паднаха с 3:4 в Австрия, но след успех с 1:0 преди седмица на свой терен продължават напред.

Щаймец откри за Дюделанж в 25-ата минута, но до края на полувремето Янчер и Хинтерегер успяха да дадат преднина на Залцбург.

В началото на втората част обаче Йоахим и отнбово Щаймец докараха нещата до 2:3 за люксембургския тим. След това Бенцуиен получи червен картон и гостите доиграха мача с 10 души.

Ред Бул се възползва от това и успя да върне два гола чрез Да Силва и Сарате, но силите на австрийците стигнаха само до там. Дюделанж пък постигна най-великият успех в историята на люксембургския клубен футбол.

В същото време вече е ясен и евентуалният съперник на Лудогорец в следващия кръг, ако разградчани отстранят Динамo Загреб.

Това ще бъде отбора на Шериф Тираспол, който отново би с 1:0 Улисес (Армения). Титуляр на вратата на молдовците бе българинът Владислав Стоянов.

ВСИЧКИ РЕЗУЛТАТИ В ШАМПИОНСКАТА ЛИГА МОЖЕ ДА ВИДИТЕ ТУК!