Българският национал Благой Георгиев започна като титуляр и игра цял мач при минималното поражение на сръбския гранд Цървена Звезда като гост на италианския Милан с 0:1. Голът отбеляза Филипо Индзаги в 22-та минута. За Цървена Звезда на терена беше и бившият защитник на българския ЦСКА Ибрахима Гай.

Георгиев направи много силен мач и имаше добро положение още във втората минута, когато Янкович центрира към него и българинът стреля, но вратарят Дида улови. В 51-та минута Георгиев отправи нов шут от границата на наказателното поле, но топката профуча в аут.

Милан вкара единствения гол, когато Индзаги получи добър пас от Пирло около наказателното поле, Перович закъсня да го покрие и нападателят на италианците стреля точно.

Френският Лил, руският ЦСКА и турският Галатасарай на практика си осигуриха участие в групите на Шампионската лига след като спечелиха мачовете си с по три гола разлика и обезмислиха реваншите си.

Лил прегази Работнички (Македония) с 3:0, ЦСКА Москва се разправи със словашкия Ружомберок със същия резултат, а Галатасарай разгроми чешкия Млада Болеслав с 5:2.

Интересен реванш се очертава между Динамо Киев и турския Фенербахче. В украинската столица двубоят завърши 3:1 за домакините, но Фенербахче ще хвърли всички сили във втората среща, а и ще може да разчита на фанатизираната си публика.

Гръцкият АЕК Атина изненадващо победи шотландския Хартс с 2:1 като гост с два късни гола в 88-та и в 90-та минута. Първо Пантелис Капетанос неутрализира аванса на домакините, дошъл след попадението на Саулиус Миколиунас, а в точно преди последния съдийски сигнал Кристоф Бера си отбеляза автогол. Бруно Агияр от Хартс получи червен картон в 66-та минута.

Германският Хамбургер ШФ имаше доста трудности срещу испанския Осасуна и така и не успя да отбележи гол, като срещата завърши при нулево равенство. Това вещае немалко неприятности за тима на Томас Дол на реванша след две седмици.

Валенсия обаче не успя да се представи добре при гостуването си на австрийския Залцбург, отстъпи с 0:1 и трябва да вземе на всяка цена добра победа на реванша, ако не иска да се размине с Шампионската лига.

Ливърпул изненадващо също изпитваше проблеми пред собствена публика срещу израелския Макаби Хайфа. Гостите поведоха чрез Густаво Боколи в 29-та минута, но англичаните изравниха бързо с гол на Крейг Белами в 33-та минута. Едва в самия край на мача Марк Гонсалес осигури победата на състава на Рафа Бенитес.