Реал (Мадрид) разгроми Малмьо в двубой от група "А" на Шампионската лига.

"Галактикос" се наложиха с 8:0, след хеттрик на Бензема, четири гола на Кристиано Роналдо и един на Ковачич.

Домакинството нямаше значение за Кралския клуб, който вече си бе осигурил първото място в групата, но все пак предвид последните случки около отбора, столичани трябваше да подходят сериозно към сблъсъка.

Рафаел Бенитес реши да даде почивка на Кейлор Навас, Лука Модрич и Гарет Бейл, като ги остави извън групата, но това не намали сериозно качеството на състава, като Роналдо, Бензема, Иско и Хамес бяха на терена.

Гостите от Швеция се нуждаеха от по-добър резултат от прекия си конкурент за третото място Шахтьор, за да продължат в Лига Европа, но със само един отбелязан гол в турнира до момента, шансовете им да постигнат нещо изглеждаха единствено теоритични.

Испанците за трети път поред завършват без загуба в предварителната група на турнира, като последното им поражение в тази фаза е от октомври 2012-а - 1:2 срещу Борусия (Дортмунд). След това те записаха вече 21 поредни мача в групата без загуба, като от тях спечелиха 17.

Очакванията на специалистите за "голям" резултат днес се сбъднаха, като още след края на първото полувреме той вече бе класически.

Добрата форма на Карим Бензема бе затвърдена за пореден път.

Френският национал, станал повече от скандален в последните седмици с изявите си основно извън терена, демонстрира, че "събуждането" му от последния кръг в Ла Лига не е било съвсем случайно.

Бензема откри в 12-ата, а вкара и втори гол в 24-ата минута, загатвайки за това, което щеше да последва в този двубой.

Преди почивката и Роналдо бе точен, покачвайки на 3:0.

През второто полувреме португалецът се развихри и между 47-ата и 59-ата минути вкара нови три гола, а малко по-късно точен бе и Ковачич.

Крайното, разгромно 8:0 фиксира Бензема, оформил и хеттрика си в срещата.

В крайното класиране в групата Реал е лидер, с голова разлика 19:3. Втори завършва съставът на Пари Сен Жермен, надделял над Шахтьор с 2:0, след голове на Лукас и Ибрахимович.

Въпреки това съставът от Донецк продължава в Лига Европа, като разбира се головата разлика на отбора е по-добра (вече) от тази на Малмьо.