Бенфика си върна на Лион за загубата преди две седмици. На "Страд Жерлан" португалците паднаха 0:2, но  сега надвиха "хлапетата" у дома с 4:3.

Мачът  на практика приключи още през първото полувреме, когато Бенфика набързо поведе с 3:0.  Кардек откри резултата в 19-ата минута,  засичайки с глава центриране от фаул.

В 31-ата резултатът бе вече 2:0. Домакините организираха много бърза контра, Мартинс намери отлично Коентрао, който от чиста позиция нямаше как да сбърка и удвои.

Малк опреди почивката резултатът стана класически, след като Хави Гарсия се разписа с глава след изпълнение на корнер.

В 67-ата Мартинс и Коентрао отново повториха комбинацията си за втория гол, като и този път резултатът бе същия - гол във вратата на Лион за 4:0.

Домакините си помислиха, че мачът вече е свършил и се отпуснаха. Лион се възползва от това и успя да стигне до по-почетна загуба. В 75-ата Гуркюф направи 4:1, а Гомис се разписа за 4:2 след разбъркване в наказателното поле на Бенфика. В добавеното време Ловрен дори успя да вкара още едно попадение за крайното 4:3, но силите на французите, а и времето, им стигнаха само дотук.

В другия мач от тази група В Шалке измъкна точка при гостуването си на Апоел (Тел Авив) , завършвайки наравно 0:0.

Лидер в групата остава Лион с 9 точки. Борбата до края обаче ще е особено жестока, тъй като Шалке са със 7, а Бенфика с 6. Аутсайдерът Апоел има само 1.