В спор за първото място в група "В" на Шампионската лига Байерн Мюнхен и Интер не излъчиха победител, завършвайки 1:1 на "Алианц арена" пред 66 000 зрители. Така "баварците" останаха на върха.

Рой Макай изведе домакините напред в резултата в 62-та минута, а Патрик Виейра спаси "нерадзурите" от загуба с попадение в даденото от рефера добавено време.

В този двубой вратарят на Байерн Оливер Кан записа своя мач номер 100 в Шампионската лига. 37-годишният Кан се присъединява към футболистите на Реал (Мадрид) Раул, Роберто Карлуш и Дейвид Бекъм, които са достигнали границата от 100 мача в турнира.

Кан бе част от тима на Байерн, който спечели Шампионската лига след успех на финала над Валенсия.

След нулево първо полувреме, в 50-та минута Интер имаше шанс да открие резултата, но Оливер Кан се справи блестящо. Стражът спаси удар с глава на Валтер Самуел след пряк свободен удар на Луиш Фиго.

В 62-та минута Байерн стигна до успеха след тройна комбинация между Отъл, Хасан Салихамиджич и Рой Макай. Холандецът получи пас от центъра от Салихамиджич, надбяга Марко Андреоли и прати топката зад гърба на вратаря Франческо Толдо.

В добавеното време на срещата Интер все пак стигна до гол, след като Оливер Кан отби топката след удар на резервата Фабио Гросо, но тя попадна в Патрик Виейра, който не сгреши.

След 22 поредни срещи без победа в Шампионската лига Спартак Москва най-после стигна до успеха в друагта среща от групата.

Московският гранд се наложи над Спортинг Лисабон с 3:1 като гост и зае третото място в групата, което му осигури място в турнира за купата на УЕФА.

На наводнения терен в Лисабон Роман Павлюченко откри за гостите в 7-та минута след гол със задна ножица, след като Тито уцели гредата. В 16-та минута Максим Калиниченко покачи на 2:0 за Спартак с глава след центриране от дясно на Владимир Бистров.

Спортинг, който записа пета поредна домакинска загуба от шест мача в европейските турнири, върна един гол чрез Карлос Буено в 31-та минути. Той също се разписа с глава след дълъг пас от ляво на Рони.

В 75-та минута Лиедсон от Спортинг уцели гредата. Минута преди края на двубоя футболистите на Спартак стигнаха до трети гол, дело на Денис Бояринцев след асистенция на Егор Титов.

За Спартак Москва това бе първият успех в групата, но той се оказа изключително ценен, тъй като изпраща тима в турнира за Купата на УЕФА.

От своя страна отборът на Спортинг се нуждаеше само от равенство, за да завърши на трета позиция в класирането, но след това поражение напуска Шампионската лига.

Резултати и крайно класиране в група "В" на Шампионската лига:

Байерн Мюнхен - Интер - 1:1 (0:0)
голмайстори: 1:0 Рой Макай 62; 1:1 Патрик Виейра 90+1
зрители - 66 000

Спортинг Лисабон - Спартак Москва - 1:3 (1:2)
голмайстори: 0:1 Роман Павлюченко 7, 0:2 Максим Калиниченко 16; 1:2 Карлос Буено 31; 1:3 Денис Бояринцев 89