Байерн записа трета поредна победа в група "В" след 1:0 над Спортинг, а Интер спечели първи 3 точки в Шампионската лига този сезон.

Гол на Бастиан Швайнщайгер в 19-а минута бе достатъчен за баварците да си тръгнат с победата от стадион "Жозе Алваладе" в Лисабон. Така с пълен актив от 9 точки Байерн води убедително в група "В" и до голяма степен си осигури участие на осминафиналите.

Успехът в Лисабон обаче не дойде никак лесно. Швайнщайгер вкара великолепен гол с удар от 30 метра, но в началото на второто полувреме получи втори жълт картон и остави Байерн с 10 души на терена цяло второ полувреме.

Спортинг хвърли всички сили в атака с намерението да спечели поне точка от мача, но вратарят на баварците Оливер Кан отчая нападателите на домакините с великоолепните си изяви. В 58-а минута и гредата се оказа верен помощник на Кан след удар на
бразилския защитник Полга.

Хулио КрусВ другия мач от групата Интер постигна първата си победа, след като надделя над Спартак Москва с 2:1. "Нерадзурите" започнаха вихрено и още във 2-а минута Хулио Крус откри резултата с първия удар към вратата на московчани.

Крус бе предпочетен пред бразилеца Адриано да води атаката на Интер и изборът на Роберто Манчини се оказа правилен. Хулио Крус отбеляза и втория гол за Интер в 9-а минута с глава след центриране на Алваро Рекоба.

Спартак не се предаде и в 54-а минута Роман Павлюченко върна едно попадение след ниско центриране на Денис Бояринцев.

Московчани бяха близо до изравняване на резултата, но вратарят на Интер Жулио Сезар спаси удар на направилия отличен мач Бояринцев.

С тази победа Интер се върна в борбата за класиране за следващата фаза, като тимът от Милано ще се бори за второто място със Спортинг.

"Играхме страхотно през първото полувреме, пропуснахме да вкараме трети гол и да убием интригата в мача още преди почивката. През второто полувреме някои играчи се изгубиха по терена, особено тези, които се върнаха на терена след контузии и позволихме на съперника да се върне в мача", коментира старши треньорът на Интер Роберто Манчини.

Наставникът на Спартак Владимир Федотов изрази недоволството си от липсата на концентрация в първите минути на мача, когато Интер вкара и двата си гола.

"Казах им да бъдат много внимателни в първите няколко минути на мача, защото Интер винаги действа агресивно и опасно в началото на мача. Бяхме напълно равностойни след почивката, вкарахме гол и бяхме близо до равенството", коментира Федотов, който преди 6 години за кратко бе треньор на Левски.