Тимът на Байерн (Мюнхен) не остави никакви шансове на руските си гости от Спартак (Москва) и се наложи категорично с 4:0 на "Алианц Арена" в първия двубой от група "В" на европейската Шампионска лига.

Головете за победителите вкараха Пизаро (48'), Санта Круз (51'), Швайнщайгер (71') и Салихамиджич (84').

Домакините диктуваха играта през целия мач, като особено силно представяне мюнхенци записаха през второто полувреме, когато всяка тяхна атака се превръщаше в реална опасност за врата на московчани.

В другия двубой в групата Спортинг (Лисабон) изненада италиянския Интер и го победи с 1:0. Единсвеното и оказало се победно положение реализира Канейра в средата на втората част.

Италианците се опитаха да променят резултата, но след множество пропуски, не успяха да се доберат дори и до точката.