Байерн Мюнхен се класира за полуфиналите на Шампионската лига, завършвайки 2:2 като гост на Бенфика в 1/4-финален мач-реванш, игран на стадион "Ещадио да Луж". Така баварците продължават напред с общ резултат 3:2.

Старши треньпрът на баварците Пеп Гуардиола изненадващо бе оставил Роберт Левандовски на резервната скамейка. Нападателя се появи в игра едва в 83-ата минута на мястото на Томас Мюлер.

Байерн владееше инциативата в мача, но домакините изчакаха търпеливо своя момент. В 27-ата минута Раул Хименес отбеляза с глава при центриране на Елизеу. В 38-ата минута иилиецът Артуро Видал  който се бе разписал и в първия мач изравни за 1:1 и донесе спокойствие на гостите, а резултатът остана непроменен до края на първата част.

В 52-ата минута Томас Мюлер направи обрата пълен в полза на баварците след подаване на Хави Мартинес, а малко по-късно отново се разписа, но второто му попадение бе отменено заради засада.

В 76-ата минута Талиска върна надеждите на Бенфика с гол от пряк свободен удар, но до края на мача играчите на Хосеп Гуардиола не позволиха нови изненади и се класираха за следващата фаза.

Benfica 2 - 2 Bayern Munich amazing Benfica... by Babis_Mitkos