Залцбург записа тежко поражение от Байерн (Мюнхен) в двубой от Група "А" на Шампионската лига.

Мачът на стадион "Ред Бул Арена" приключи при резултат 2:6.

Баварците вкараха 4 гола след 79-ата минута, като техни автори бяха Боатенг, Сане, Левандовски и Ернандес.

Преди това точни за тима бяха отново Левандовски, както и Кристенсен, пратил топката в собствената си врата.

За съперника с попадения се отличиха Бериша и Окугава.

Хегемонът на Европа е в безпрецедентна поредица от 14 поредни победи в турнира.

Австрийците имат само една точка след първите два кръга. Те играят офанзивен футбол и статистиката го доказва - в последните си четири мача в надпреварата домакините неизменно бележат поне по две попадения. Така или иначе обаче това не води до техни победи.

Изненадващо, резултатът бе открит от отбора на домакините, след само 4 минути игра. Автор на гола в полза на тима стана Бериша.

Снимка 503697

Източник: Twitter

Байерн отговори с множество атаки в полето на съперника си, като упражни сериозен натиск и натика футболистите на състава от Залцбург в полето им.

В 20-ата минута се стигна до интересна ситуация в полето на домакините и Байерн получи право да изпълни 11-метров наказателен удар. Зад топката на бялата точка застана лидерът на баварците Роберт Левандовски, който не сгреши, връщайки състава си в резултата.

Снимка 503698

Минута преди почивката Байерн постигна пълен обрат, като Кристенсен злощастно прати топката в собствената си врата и разочарова целия щаб на домакините, изразили бурно недоволството си от пропуснатата за едно полувреме преднина.

Окугава възстанови равенството в 66-ата минута и даде, оказала се доста подвеждаща надежда на домакините.

С попадения в последните десетина минути баварците отчаяха опонента си и доказаха, че играят на възможно най-високи обороти до самия последен сигнал в своите срещи.

Първо Боатенг се разписа за тима си след 79 минути игра, а само 4 по-късно Сане вкара за 2:4.

Левандовски в 88-ата и Ернандес във втората минута на добавеното време направиха така, че Байерн остава непобеден и без загубена точка в своята група, на върха във временното класиране.