Байерн (Мюнхен) продължава с убедителното си представяне в Шампионска лига. Баварците отнесоха Виктория (Пилзен) с 5:0 на "Алианц Арена" в мач от група С на турнира.

Така немският колос събра пълен актив от 9 точки от 3 мача с голова разлика 9:0.

Вихрушката от голове започна още в 7-ата минута, когато Сане стреля от дистанция с левия крак, за да открие.

Байерн (Мюнхен) няма да има особени проблеми срещу Виктория (Пилзен)

Срещата на "Алианц Арена" е тази вечер от 19:45 часа

В 13-ата минута Горецка подаде към Гнабри, който без проблем удвои. В 21-ата минута резултатът вече беше класически след като Мане направи отличен индивидуален рейд, озова се очи в очи с вратаря и го преодоля за 3:0.

До края на полувремето не паднаха нови попадения, но това се промени в началото на втората част.

В 51-ата минута Мане подаде към Сане, който с техничен удар направи 4:0. В 59-ата минута Горецка изведе Чупомотинг, който с десния край оформи крайното 5:0.

В следващия кръг Виктория (Пилзен) приема Байерн. Мачът е на 12 октомври.

Байерн Мюнхен - Виктория Пилзен 5:0

1:0 Лерой Сане - 7'

2:0 Серж Гнабри - 13'

3:0 Садио Мане - 21'

4:0 Лерой Сане - 50'

5:0 Ерик Максим Чупомотинг - 59'

Байерн Мюнхен: 1. Мануел Нойер, 2. Дайо Упамекано, 4. Матайс де Лихт, 19. Алфонсо Дейвис, 40. Мазрауи, 8. Леон Горецка, 38. Раян Гравенберх, 10. Лирой Сане, 42. Джамал Мусиала, 7. Серж Гнабри, 17. Садио Мане

Виктория Пилзен: 13. Мариан Твърдон, 4. Лудек Перница, 2. Лукаш Хейда, 44. Либор Холик, 22. Милан Хавел, 99. Моду Н`Диайе, 23. Лукаш Калвах, 10. Ян Копиц, 88. Адам Вълканова,18. Джон Москера, 15. Томаш Хори