Байерн (Мюнхен) завърши по перфектен начин тазгодишното си участие в груповата фаза на Шампионската лига. Макар и отдавна класирали се за следващия етап, баварците финишираха с пълен точков актив от 18 пункта, надигравайки гостуващия Тотнъм с 3:1. С оглед на това, че и "шпорите" бяха сигурни за осминафиналите, публиката на "Алианц Арена" стана пряк свидетел на спокоен двубой, който беше белязан от множество интересни положения.

Триумфът заслужено бе за домакините, които се разписаха на три пъти чрез Коман, Мюлер и Коутиньо. За селекцията на Жозе Моуриньо, която беше без голяма част от своите звезди, пък се вкара младият талант Райън Сасеньон.

Снимка 457062

Източник: EPA/БГНЕС

Байерн донякъде можеше да напомни и за разгрома със 7:2 в първия мач, но този път мюнхенци стигнаха "едва" до още три удара в гредата на Пауло Газанига.

Двубоят стартира със сравнително активно начало за домакините. Серж Гнабри явно бе решил да направи нов силен мач срещи "шпорите", като именно той беше човекът, отправил и първия точен изстрел в мача. Газанига обаче нямаше проблеми да направи рутинно спасяване.

Байерн (Мюнхен) - Тотнъм 3:1 (Развой на срещата по минути)

Разочарование за селекцията на Моуриньо

Германският домакин имаше перфектната възможност да открие резултата в 11-ата минута. Коман и Перишич комбинираха отлично по фланга, като хърватинът центрира за връхлитащия в наказателното поле Павар. Световният шампион с Франция шутира директно от воле, но Газанига остана на позция и спаси. За негов ужас, шанс за добавка се откри и пред Тиаго, който разочарова със слабото си изпълнение от няма и метър.

Снимка 457061

120 секунди по-късно логичното се случи и Байерн поведе в резултата. Серж Гнабри рязко смени посоката и навлезе в наказателното поле на Тотнъм. Звездата опита пас за Тиаго, но след рикошет във Фойт, кълбото стигна до Коман, а французинът от удобна позиция не сгреши за 1:0.

Головото шоу на "Алианц Арена" определено се получи, след като Тотнъм намери сили да изравни още с първата си по-сериозна атака. Ло Селсо искаше да комбинира с открилия вляво Райън Сасеньон, като пасът на аржентинеца беше допълнително "подобрен" от неточната намеса на Джером Боатенг. Младият английски талант не чака втора покана и с много плътен шут не остави никакъв шанс на Мануел Нойер.

Голяма беля съпроводи една наглед безобидна ситуация в 24-ата минута, когато Кингсли Коман огъна много неестествено своето коляно и получи травма. Това накара Ханзи Флик да осъществява смяна и така в игра принудително се появи Томас Мюлер.

Снимка 457063

Байерн имаше отличната възможност отново да поведе в 38-ата. Серж Гнабри обаче продължи да няма ден и този път блестящ негов слалом между играчите на съперника завърши единствено с изстрел в страничната греда.

Късметът обърна гръб на "шпорите" и Байерн все пак приключи полувремето като лидер. Нова силна атака на Гнабри завърши, макар и малко късметлийски, с пас към Дейвис. Канадецът стреля от малък ъгъл в гредата, а топката сякаш като с магнит бе привлечена от головия хищник Томас Мюлер, който се възползва максимално и акуратно осъществи головата добавка.

Снимка 457059

Феновете на домакините можеше да изпаднат в тотален екстаз, след като при подновяването на играта Коутиньо отправи марков изстрел от над 25 метра, който разтресе горната греда зад Газанига и тупна точно върху голлинията.

Втората част продължи традицията на случващото се от първата, когато по-интересните голови положения бяха в актива на Байерн. В 54-ата Хуан Фойт без малко щеше да заложи топката на Томас Мюлер, но само навременната намеса на Газанига предотврати задаващия се трети гол в мрежата му.

Амбициите за попадение на Филипе Коутиньо все пак имаха щастлив завършек. В 63-ата минута бразилският национал отново се пробва с шут от средно разстояние. Този път всичко при играча с №10 беше преценено до съвършенство и с красив шут в долния ляв ъгъл на Газанига направи 3:1!

Снимка 457056

Тотнъм можеше да отбележи поне още един гол, но в самия край резервата Сон остана сам срещу Нойер. Кореецът обаче не успя да спечели индивидуалния сблъсък. За отбелязване единствено беше появата на терена на млади футболни таланти като Йошуа Циркзее (Байерн) и Оливър Скип (Тотнъм).