Байерн (Мюнхен) си осигури участие в елиминационната фаза на Шампионската лига. Селекцията на Юп Хайнкес очаквано спечели визитата си на Селтик с 2:1 и по този начин събра актив от 9 точки, който гарантира на баварците минимум второто място в група B.

ПСЖ разби Андерлехт и се класира за елиминациите в ШЛ

Поредно голово шоу с марка "ПСЖ"

Този път Андерлехт отнесе петица от "принцовете"

Двубоят на "Селтик Парк" започна със стихиен домакински натиск, който можеше и да порази вратата на Свен Улрайх. Близко до гредите и в двата случая обаче шутираха Муса Дембеле и Стюърт Армстронг.

Снимка 321121

Байерн се възползва от грешките на своя опонент и поведе в 22-ата минута. Силно изритана топка от Улрайх сътвори огромна паника между вратар и защитници на Селтик, което в крайна сметка помогна на Кингсли Коман да направи 0:1.

Малко изненадващо, но не и незаслужено, Селтик изравни 16 минути преди края. Форест разсече отбраната с отличен пас за включващия се от крилото МакГрегър и за офанзивния халф не остана нищо друго освен да подлуди трибуните в шотландската столица.

Снимка 321123

Байерн обаче бързо развали кефа на "детелините", след като в 77-ата минута нанесе нов и този път решителен удар в мача. Хамес Родригес се възползва от отлично центриране на Алаба и след перфектен изстрел с глава, оформи крайния резултат 1:2.