Байерн (Мюнхен) записа труден успех над Андерлехт като гост, след като надви своя опонент с 2:1.

Андерлехт получи шанс да открие резултата още в 9-ата минута, когато Лукаш Теодорчик шутира силно, насочвайки топката към долния десен ъгъл на вратата, но стражът на Байерн не позволи коженото кълбо да влети в мрежата му. Домакините определено бяха по-дейният тим през първото полувреме и организираха някои доста добри атаки.

В 17-ата минута Денис Апия получи невероятна възможност да открие резултата. Единствената пречка пред осъществяването на гола обаче отново бе Улрайх, който блесна с ново чудесно спасяване.

След половин час игра, баварците св посъбудиха и Артуро Видал организира първата добра голова ситуация за своя тим. И неговият удар обаче бе отразен по перфектен начин от вратаря на Андерлехт.

Снимка 325118

Втората част определено започна по-обещаващо за Байерн. Само шест минути след подновяването на играта, Толисо изведе Левандовски, който необезпокояван изпрати топката в мрежата за 1:0.

В 63-ата минута обаче Хапи изравни за 1:1, изпращайки топката в центъра на вратата, а стражът просто нямаше какво да направи.

В 77-ата минута Толисо оформи крайното 2:1 и донесе успеха за германците.

Така Байерн вече има 12 точки в актива си, а лидерът ПСЖ е с 15. В последния мач от групата, двата отбора се изправят един срещу друг.