Германският първенец Байерн (Мюнхен) е третият четвъртфиналист в тазгодишното издание на Шампионската лига. Баварците постигнаха нов успех над друг от сочените за фаворит в надпреварата Пари Сен Жермен. Този път с 2:0. Срещата на "Алианц Арена" протече при динамичен и директен футбол, а първият гол за големия триумф вкара Ерик-Максим Чупо Мотинг. Още едно попадение на възродилия кариерата си камерунец пък бе отменено от ВАР поради засада. В самия край домакините се възползваха от разредената френска защита и оформиха крайното 2:0 чрез резервата Гнабри.

Така ПСЖ преглътна нов горчив провал в ШЛ, като въпреки наличието на Лионел Меси и Килиан Мбапе в своя състав, "принцовете" отпадат още на осминафиналите. Най-вероятно това ще коства и работата на поставения под напрежение треньор на клуба - Кристоф Галтие.

Снимка 609481

ПСЖ демонстрира, че този мач е "всичко или нищо" за селекцията на френския колос. Още в 60-ата секунда "принцовете" с бърза контра елиминираха левия фланг на вражеската отбрана и Килиан Мбапе съумя да отправи изстрел по диагонала, който беше спасен с майсторство от Ян Зомер.

Скоростта на Килиан Мбапе продължаваше да бъде проблем за тромавото отбранително трио на домакините, като при нова дълга топка звездата на парижани изскочи сам срещу Зомер. Швейцарецът обаче го изпревари и последва тежък физически сблъсък между двамата.

Байерн (Мюнхен) - Пари Сен Жермен 2:0 (Развой на срещата по минути)

Разписаха се Чупо-Мотинг и Гнабри

Гостите от Франция създадоха първото реално голово положение в реванша с настъпването на 24-ата минута. Нуно Мендеш приключи отличния си пробив с акуратно подаване за Меси. Връхлитащата към кълбото футболна легенда обаче бе блокирана от смело хвърлилия се в краката му Алфонсо Дейвис. Последва и намеса на Матайс Де Лихт, който заедно с Ян Зомер успя да спре устрема на "Ла Пулга" за голова добавка.

Снимка 609485

Случилото се пред баварската врата стресна селекцията на Нагелсман, която погледна по-смело към ангажиментите си в атака. Напълно логично, най-добрият в техните редици тази вечер - Джамал Мусиала, сътвори и головия шанс пред Донарума. Националът на Германия елегантно загърби Данило, след което отправи плътен шут по земя, за да види как Джиджо демонстрира уникален рефлекс и оставя двете нули на светлинното табло.

Тежки мигове сполетяха селекцията на ПСЖ в 35-ата минута. Гостите останаха без своя капитан Маркиньос, след като бразилецът се контузи в стремежа си да блокира подаване към Томас Мюлер. Това принуди Кристоф Галтие да действа бързо и на мястото на лидера с №5 да пусне Мукиеле.

Снимка 609484

Уникална ситуация беляза големия мач в 37-ата минута. Някак си Байерн оцеля след кошмарна грешка на Ян Зомер. Швейцарският страж "помачка" прекалено много топката, след като бе притеснен от Хакими. Всичко това позволи на Витиня да стреля към опразнената врата. И в този миг с фундаментална намеса ярко заблестя Матайс Де Лихт, който изчисти от самата голлиния, за да спаси очертаващото се попадение в ущърб на Байерн.

Началото на второто полувреме стартира с принудителна смяна на принудителната смяна. Оказа се, че влезлият като алтернатива на Маркиньос - Норди Мукиеле е бил контузил, като въпросният не можа да продължи срещата след почивката. Така на негово място се появи безкрайно неопитният младок Битшайбу.

Снимка 609489

В редиците на Байерн (Мюнхен) бяха безкрайно гневни на рефера Орсато, след като в 52-ата минута италианецът не зачете гол на домакините. Изтеглящият се Чупо-Мотинг отигра центриране с глава, което след лекото му докосване беше продължено в мрежата от Мюлер. Това беше достатъчен довод ВАР да влезе в употреба и отреди, че ситуацията е нередовна.

Спасение за плахия ПСЖ нямаше в 61-ата минута, когато Байерн (Мюнхен) логично поведе в резултата. Домакините наложиха висока преса, а това принуди младия Битшайбу да отправи рисково подаване за Марко Верати. Италианецът не видя атакуващия го Мюлер, а това положи началото на светкавична контра, която за части от секунда се разви в пас от Горетцка за Чупо-Мотинг. Оказал се на перфектната позиция, камерунецът нямаше как да не накаже своите бивши работодатели за 1:0.

Снимка 609505

Развоят на срещата вече изобщо не беше по вкуса на Пари Сен Жермен и почти в ответната атака французите можеха да изравнят. Серхио Рамос стреля с глава след корнер, но и Ян Зомер демонстрира класа и отрази с една ръка.

Пари Сен Жермен се нуждаеше от голове, но най-активен в атака беше... Серхио Рамос. Испанецът отново беше достатъчно опасен при статично положение, ала в 83-ата ибериецът нямаше необходимата точност. Трябва да отбележим, че за перфектната защита на Байерн отговорник тази вечер бе безгрешният Упамекано.

В оставащите мигове Байерн дочака изгоден момент, за да удвои своята преднина. Германският колос уби и малкото останала интрига на "Алианц Арена", след като резервите Кансело и Гнабри изработиха отлична атака, завършила с прецизен удар на крилото в мрежата на Донарума.

Снимка 609503

Във финалните акорди на двубоя класиката не се възцари в баварската столица, тъй като гола на резервата Мане правилно беше отменен поради засада.

През уикенда двата отбора се завръщат към ангажиментите си в домашните първенства. Байерн (Мюнхен) ще премери сили с Аугсбург, докато във френската Лига 1 ПСЖ играе с Брест.