Манчестър Сити елиминира Байерн (Мюнхен) след 1:1 на реванша и с общ резултат 4:1 си осигури интригуващ полуфинал срещу Реал (Мадрид).

След поражението с 0:3 в първия мач на "Етихад" отборът на Байерн очаквано се втурна в атака с началния съдийски сигнал на реванша в търсене на ранен гол, който да върне интригата.

Лерой Сане бе близо до целта в 17-а минута, когато бе изведен сам срещу вратаря, но направи непростим пропуск.

Снимка 614979

Източник: Gettyimages

Малко по-късно съдията даде директен червен картон на Упамекано за нарушение срещу откъсващия се Ерлинг Халанд, но след това промени решението си, тъй като норвежецът бе в засада.

Халанд бе в центъра на събитията и в 38-а минута, когато пропусна дузпа, отсъдена за игра с ръка на Упамекано. Норвежецът стреля високо над вратата от бялата точка.

Халанд обаче се реваншира в 57-а минута, след като получи пас от Кевин Де Бройне и се озова един на един с Упамекано, който както и в първия мач, допусна груба грешка, като се подхлъзна и даде път на норвежеца да прати топката в мрежата.

Попадението охлади ентусиазма на баварците и те намалиха натиска, но все пак успяха да изравнят резултата след отсъдена дузпа в 80-а минута за игра с ръка на защитник на Сити. Капитанът на Байерн Йозуа Кимих бе точен от бялата точка за крайното 1:1.

Интер - Бенфика 3:3 в мач реванш от 1/4-финалите на Шампионска лига

Интер се справи с Бенфика и оформи истинска класика на полуфиналите в Шампионска лига