Байерн (Мюнхен) се наложи над Интер с 2:0 в протоколен мач от група "С" на Шампионската лига, игран на стадион "Алианц Арена" в Германия.

Още преди мача беше ясно, че баварците са твърдо на върха, а "нерадзурите" - втори. Това "отвори" двубоя и атаките се редуваха пред двете врати, като гостите имаха претенции за дузпа за игра с две ръце на Садио Мане в пеналта.

Десетките повторения не убедиха рефера да посочи бялата точка и в 32-ата минута Бенжамен Павар откри резултата с глава. Последва сравнително скучен период, но в 72-ата минута Ерик Максим Чупо-Мотинг удвои аванса на германския хегемон.

Късна драма на "Велодром", Мрасилия се сбогува с Европа

Тотнъм и Айнтрахт (Франкфурт) са осмифиналистите от най-интересната група "D"

Така Байерн спечели групата с пълен актив от 18 точки, като това се случва на клуба за трети път в последните четири сезона (това е исторически момент, а едното изключение е от "само" 16 точки през сезон 2020/21). Интер финишира втори с 10 пункта и също ще играе на осминафиналите на турнира.

За отбелязване е, че Байерн най-после победи Интер насред Мюнхен от четвъртия опит. Този факт контрастира сериозно на четирите победи (100% актив) на баварците срещу този съперник в Милано.

В другия мач от групата Барселона победи Виктория (Пилзен) с 4:2 като гост и както вече беше ясно, каталунците ще продължат учатиете си на международната сцена в турнира Лига Европа.