Байерн (Мюнхен) и Севиля не се победиха в среща-реванш от 1/4-финалите на Шампионската лига.

Двубоят на стадион "Алианц Арена" завърши при резултат 0:0, като повече за това могат да съжаляват футболистите на домакините.

Шампионът на Германия постигна успех с 2:1 в първия двубой, който се игра на "Рамон Санчес Писхуан" и в крайна сметка постигна класирането си на 1/2-финалите на турнира.

Снимка 350252

Източник: UEFA.com

Домакините се намират в страхотна форма с 5 победи в последните си 6 мача във всички турнири, докато севилци са инкасирали 4 поражения в последните си 5 двубоя.

Андалусийците се надяваха да повторят подвига си от "Олд Трафорд", където се наложиха с 2:1 на 1/8-финалите и изхвърлиха Манчестър Юнайтед от турнира.

Нищо подобно обаче не се случи тази вечер.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

Байерн - Севиля 0:0, гостите удариха греда!

Германският първенец спечели последните си седем мача в турнира

Първото полувреме не беше сред най-интересните в Лигата за наблюдаване през сезона.

Битката започна добре и за двата тима, като изглеждаше остра и непредвидима, особено що се касае до представянето на единайсеторките в предни позиции.

Малко по малко обаче темпото се забави, а честите нарушения изместиха фокуса от играта и красивите разигравания.

Снимка 350255

Сред най-фаулираните състезатели на терена бе звездата в атака на домакините Роберт Левандовски. Таранът получи силен удар в лицето си, вследствие на който бе разбита едната му скула, След намесата на медицинския екип ситуацията беше овладяна, а на първо време подутината под окото на Лева спадна.

Последваха няколко добри минути за баварците, но Робен се "отличи" с два поредни пропуска. Във втората ситуация той можеше да комбинира с Рибери, но избра да действа сам и сбърка.

Самият Рибери можеше да се разпише, но в последния възможен момент Хесус Навас протегна десния си крак и изби кълбото пред погледа на невярващия нападател, останал сам срещу опразнената врата.

Снимка 350256

В края на първото полувреме, след като самоотвержено се хвърли да спаси тима си при една от редките акции на гостите, Рафиня получи травма и довърши полувремето, но видимо изпитваше болка в лявото си рамо.

Вторите 45 минути бяха дори по-безинтересни от откриващите, като въпреки общо трите създадени добри ситуации пред двете врати, гол така и не падна.

Най-близо до това бе Кореа, който след около час игра стреля с глава, а топката се отби в напречната греда.

Снимка 350254

Така баварците, които са непобедени у дома през този сезон във всички турнири - 18 победи и 2 равенства, продължават на полуфиналите от надпреварата.

В последните си пет двубоя на "Алианц Арена" домакините нанизаха 17 гола (по 6:0 над Борусия и Хамбургер, 0:0 с Херта и 5:0 над Бешикташ).

В Мюнхен, Байерн има смазваща доминация над испански противници - 18 успеха, 6 равенства и 3 загуби.