Отборът на Байерн Мюнхен направи решителна крачка към участие на полуфинал в Шампионската лига. В първи четвъртфинален сблъсък, германците се наложиха с 2:0 над Ювентус, което им дава сериозно предимство преди реванша в Торино следващата сряда. Дейвид Алаба откри резултата в 26-ата секунда, а в началото на второто полувреме Томас Мюлер се разписа за 2:0.

Като цяло домакините бяха по-добрият отбор на терена и заслужено се поздравиха с успеха. Гостите от Ювентус също имаха своите шансове, но Ноер бе на мястото си и отрази няколко силни и опасни удара на Видал. Сериозна критика по всяка вероятност ще понесе главният съдия Марк Клатенбърг, който на няколко пъти блесна с неадекватни решения. Арбитърът не веднъж пожали играчи на италианците, а в края на мача дори не отсъди фаул при брутално нарушение на Рибери в краката на Видал, което бе за кристален червен картон. В реванша в Торино „старата госпожа" ще бъде без двама от най-добрите си играчи - Стефан Лихтщайнер и Артуро Видал, които ще пропуснат мача заради натрупани картони.

Двубоят започна по мечтан начин за домакините, които вкараха гол „от съблекалнята". Още в 26-ата секунда Дейвид Алаба отправи удар от повече от 30 метра, топката рикошира в крака на Видал и излъга Буфон - 1:0. Страхотен старт за германците!

Италианците отговориха в 11-ата минута, когато чрез Андреа Пирло бяха близо до изравнителен гол. Опитният полузащитник изпълни страхотно свободен удар, а топката „облиза" напречната греда и излезе в аут. Секунди по-късно пък Видал пробва късмета си, но и неговият удар от дистанция не попадна в целта.

За жалост на домакините обаче още в 13-ата минута Хайнкес трябваше да прави смяна. Тони Кроос получи травма в лявото бедро и накуцвайки напусна терена. На негово място в игра се появи Ариен Робен.

Секунди след появяването си на терена, Робен можеше да се разпише. Холандецът се възползва от груба грешка на Бардзали и получи топката в полето, отправи моментално удар, но Буфон с крак изби.

В 20-ата минута късметът покри Ювентус. Манджукич се пребори с Бардзали и изведе Рибери на стрелкова позиция. Французинът опита удар, но след рикошет топката излезе на сантиметри в аут. В 32-ата минута Робен направи фамозен пропуск. Холандецът получи отлична топка в полето, но от 7-8 метра, фронтално срещу Буфон, шутира в аут.

В самия край на първата част Пирло центрира от корнер и намери в полето Бонучи, но ударът с глава на бранителя мина над вратата.

Втората част започна също както първата - с положение за Байерн. Марио Манджукич се откъсна от Киелини, но Буфон се намеси решително. Натискът на домакините продължи и в 63-ата минута логичното се случи. Луис Густаво отправи силен удар от 20-ина метра, Буфон не се намеси добре, като изби топката право в краката на Манджукич. Нападателят моментално подаде към Мюлер, който на празна врата вкара за 2:0. При повторенията останаха сериозни съмнения за засада на Манджукич, такава обаче не бе отсъдена.

В 69-ата минута вратарят на Байерн Мануел Ноер трябваше да спасява своите. Отлична контраатака на Юве, преминала през Вучинич и Лихтщайнер, завърши със силен и точен удар на Видал. Ноер обаче бе на мястото си и боксира сигурно. Секунди по-късно отново Видал пробва късмета си, но от малък ъгъл нямаше как да застраши стабилния страж на германците. В 83-ата минута Марк Клатенбърг трябваше да изгони Рибери за брутално груб фаул срещу Видал. Съдията от Англия обаче не само не даде картон, а дори не отсъди фаул. Като цяло арбитърът на няколко пъти си навлече гнева и на двата отбора, тъй като на моменти взимаше тотално неадекватни решения.

В последната 90-а минута Мюлер можеше да вкара трети гол, но от десетина метра стреля в аут. В крайна сметка 2:0 за Байерн и сериозен аванс преди реванша в Торино.

БАЙЕРН МЮНХЕН - ЮВЕНТУС 2:0

1:0 Алаба (1')

2:0 Мюлер (63')

БАЙЕРН: Ноер, Лам, Данте, Ван Буйтен, Алаба, Луис Густаво, Швайнщайгер, Мюлер, Кроос (16' Робен), Рибери (90' Шакири), Манджукич (90' Гомес)

ЮВЕНТУС: Буфон, Бардзали, Бонучи, Киелини, Лихтщайнер, Видал, Пирло, Маркизио, Пелузо (75' Погба), Куалярела (65' Джовинко), Матри (65' Вучинич).