Байерн (Мюнхен) изравни рекорда на Барселона от девет поредни победи в мачове от Шампионската лига. Това стана след като първенецът на Европа победи с 1:0 при гостуването си на Виктория (Пилзен).

Каталунците поставиха върховото постижение между 18 септември 2002 г. и 18 февруари 2003 г., когато надпреварата включваше две групови фази. Тогава Барса записа шест поредни успеха в първата и три във втората, преди да дойде нулевото равенство с Интер на 26 февруари 2003 г.

Четири от деветте победи на Байерн са от началото на този сезон, а останалите пет са от края на миналия, когато тимът на Юп Хайнкес вдигна трофея. Иначе през сезон 2002/03 Барса стигна само до четвъртфиналите.

Постижението на Байерн обаче е далеч по стонойстно, тъй като става въпрос за поредни победи в най-тежките мачове - двата четвъртфинала, двата полуфинала и финала на миналогодишния турнир.

В същото време вчерашният двубой се оказа паметен лично за Франк Рибери и Бастиан Швайнщайгер. Звездите на Байерн изравниха рекорда на Дейвид Бекъм от 11 поредни победи в Шампионската лига, поставен между 2002 и 2003 г. Англичанинът вече се отказа от футбола, което дава възможност на Рибери и Швайни дори да поставят нов рекорд.