Шампионът на Германия Байер (Леверкузен) постигна втора поредна победа в тазгодишното издание на Шампионската лига. "Аспирините" надиграха с 1:0 Милан в мач от втория кръг на същинската фаза от турнира. Единственият гол в мача отбеляза нападателят Виктор Бонифас в началото на второто полувреме. През първата част попадение на стрелеца бе отменено заради засада.

Германският шампион имаше превъзходство над "росонерите" в голяма част от мача, но в последните 15-20 минути трудно опази крехкия си аванс. "Росонерите" удариха греда при рикоширал удар на Тео Ернандес.

Още от началните минути домакините взеха превес, а на Майк Менян на два пъти му се наложи да се намесва. Френският вратар първо отрази удар на Виктор Бонифас от 12-13 метра. При последвалия корнер Инкапие засече с глава подаване на Виртц, но Менян за втори път бе на висота.

Германците бяха по-активни и в следващите 10-15 минути. Защитата на Милан обаче се поокопити и не допусна сериозни опасности пред Менян, а само няколко по-остри центрирания.

В средата на полувремето гол на Байер бе отменен. Фримпонг центрира отлично към Бонифас в наказателното поле, а нападателят прониза Менян. Попадението не бе зачетено заради засада на Фримпонг, получил фантастичен пас от Гарсия на фланга.

Милан започна да поглежда към противниковата врата по-смело и на два пъти Рафаел Леао развинти защитата на "аспирините", отправяйки и подавания в наказателното поле. За жалост на Леао, никой от съотборниците му не засече подаванията му в пеналта.

38-ата минута можеше да се окаже щастлива за Байер. Със сетни усилия Менян пресече полувисоко центриране на Виртц, но топката отиде на пътя на Фримпонг. С по-слабия си ляв крак нидерландецът прати кълбото много високо над вратата. В ответната атака "росонерите" можеха да сюрпризират неприятно Байер - Пулишич си освободи място и стреля по тревата, но Храдецки внимаваше.

Малко преди почивката Милан имаше претенции за дузпа. Тами Ейбрахам влезе в наказателното поле и бе натиснат, Сандро Шерер прецени, че това не е достатъчно за наказателен удар.

С началото на втората част "аспирините" пратиха топката във вратата на Милан, но още преди последното докосване бе маркирана засада. Сетне Виртц си намери място за стрелба и опита да прати топката в мрежата на Милан и за пореден път Менян се справи блестящо.

51 минути след началото на мача, Байер най-накрая успя да пробие Менян. Грималдо изненада отбраната на италианците и изскочи зад гърба на последния защитник, чуквайки с пета към Фримпонг. Нидерландецът стреля без забавяне и Менян отново се намеси, но при отбитата топка Бонифас бе заел най-добра позиция и нямаше затруднение да я прати в мрежата - 1:0.

Голът на Леверкузен събуди Милан. Веднага след попадението дойде най-чистият шанс за италианците, при който Райндерс стреля от 8-9 метра, ала Храдецки показа чудесен рефлекс. Играчи на Милан стреляха още два пъти в ситуацията и ударите им спираха във футболисти на Байер току пред голлинията. Около 60 секунди по-късно Фофана пробва късмета си отдалеч, пращайки топката встрани от вратата на Храдецки.

Влезлият от пейката Алваро Мората също имаше шанс пред себе си. Испанецът засече центриране на Фофана с глава. Ударът на нападателя обаче попадна точно в ръцете на Храдецки. Минута след това стражът можеше да си докара големи главоболия със свое недомислено отиграване.

Положенията не спираха да се редуват през втората част и Фримпонг излезе очи в очи с Менян. Десният халфбек обаче намери външната страна на мрежата, а не рамката на италианската врата.

Най-сериозният шанс за 7-кратния европейски първенец дойде седем-осем минути преди края на редовното време. Далечен удар на Ернандес се отклони в съперник и намери гредата над Храдецки. При добавката Фофана не успя да намери полупразната врата на финландеца.

В край на сметка Байер задържа своя аванс и вече има 6 точки след първите два кръга, докато седемкратният европейски първенец Милан остава с нула. В следващия кръг италианците приемат Брюж, а Леверкузен ще пътува до Франция за двубой с приятната изненада Брест.

Байерн (Мюнхен) - Байер (Леверкузен) 1:1 в мач от Бундеслигата