Турнир: Шампионска лига Стадион: Зрители:
90+4′

Последен сигнал в мача.

Победа за Ювентус.

Барселона загуби от Ювентус с 0:3

Роналдо вкара две дузпи на "Камп Ноу", Ювентус финишира под номер едно в Група G

Красив гол на МакКени със странична ножица

90+1′

Киеза сменя Роналдо.

86′

Бернардески заменя Куадрадо.

85′

Дибала сменя Мората.

82′

Мингеса сменя Араухо.

80′

Жълт картон за Фирпо.

77′

Засада на Бонучи.

Той вкара топката във вратата, но ситуацията бе разгледана на повторение и голът не беше признат.

73′

Гризман е фаулиран в наказателното поле!

Страничният съдия обаче маркира засада.

72′

Рамзи отстъпва мястото си на терена на Адриен Рабио.

71′

Бентанкур сменя Артур.

70′

Жълт картон за Данило.

68′

Пропуск на Гризман!

Стреля несериозно, от движение, въпреки че можеше да си спре топката и дори да подава към оставен непокрит съотборник.

66′

Пуч сменя Педри.

65′

Засада на Брейтуайт.

60′

Жълт картон за Умтити.

58′

ГРЕДА!

Гризман засича подаване с глава!

Топката се отбива в напречната греда!

Малшанс за каталунците.

57′

Фирпо сменя Алба.

56′

Умтити сменя Лангле.

55′

Жълт картон за Мората.

52′

ГОЛ!

0:3!

Попадение на Роналдо от бялата точка!

51′

Лангле не получи втори жълт картон за играта си с ръка.

От скамейката на Юве протестират.

50′

ДУЗПА!

Втори наказателен удар в полза на Ювентус!

49′

Игра с ръка на Лангле в наказателното поле!

Разглеждане на ситуацията посредством системата ВАР...

46′

Брейтуайт сменя Тринкао.

45′

Играта е подновена.

45+1′

Първото полувреме започна по-добре за гостуващия отбор. Футболистите на Ювентус имаха няколко добри възможности да организират бързи атаки в полето на съперника, като защитата на каталунците не действаше особено добре.

Изстрел на Роналдо бе спасен вещо от Тер Щеген, а след това и опит за остро центриране на Куадрадо не сполучи.

В 12-ата минута Кристиано Роналдо получи топката в наказателното поле, напредна, но бе спрян от Араухо и падна на тревата. Главният съдия посочи бялата точка, въпреки протестите на домакините.

Повторенията не бяха съвсем убедителни, като показаха, че футболистът на Барселона използва ръцете си в единоборството, но не и дали това е имало ефект върху развитието на ситуацията и дали е имало достатъчно сериозна причина Роналдо да падне в пеналта.

Така или иначе португалецът бе точен от бялата точка, пращайки топката в средата на вратата, докато Тер Щеген избра да се хвърли в левия ъгъл.

Само 7 минути по-късно разбъркване в полето на Барса доведе до центриране към МакКени, който с уникално изпълнение на странична ножица покачи на 2:0 в полза на Старата госпожа.

Последва реакция от страна на каталунците, които опитаха да организират две бързи атаки, но Гризман не беше достатъчно съсредоточен и загуби притежанието на топката, а малко след това удар на Меси беше спасен от Буфон.

Малко преди почивката Меси нахлу в полето на Юве и понечи да стреля, но след сблъсък с МакКени падна на земята. Главният съдия не даде сигнал за нарушение на правилата, колкото и това да не се хареса на футболистите на "блаугранас".

Така след края на първите 45 минути гостите водеха с 2:0.

Снимка 508826

Източник: Twitter

45′

Почивка.

44′

МакКени попречи на Меси да стреля в наказателното поле!

Реферът не сигнализира за нарушение на правилата!

Домакините искат дузпа!

35′

Пас към Меси в наказателното поле.

Удар на аржентинеца!

Буфон спасява.

32′

Жълт картон за Лангле.

27′

Жълт картон за Алба.

26′

Повторенията отново не са категорични.

Но по-скоро Пянич действително играе с ръка, макар и неволно, тъй като нямаше време за реакция.

25′

Центриране към Мората.

Изстрелът му е спасен.

Останаха съмнения за игра с ръка на Пянич.

22′

Изстрел на Меси от границата на наказателното поле!

Рикошет!

Нищо интересно след последвалия ъглов удар.

21′

Повторенията на ситуацията, в която бе отсъдена дузпата, не са съвсем убедителни.

Има движение и с двете ръце от страна на Араухо, но не е ясно колко сериозен е контактът между него и Роналдо.

20′

ГОООООООООООООООООЛ!!!

0:2!

Попадение на МакКени!

Снимка 508825

Източник: UEFA.com

Разписва се от близка дистанция, с красиво отиграване със странична ножица!

Преднината на гостите е удвоена.

Снимка 508830

18′

Опит за бърза атака на домакините.

Гризман губи топката на границата на наказателното поле.

Провалена акция за каталунците.

13′

Снимка 508829

12′

Роналдо се опитва да изпревари Араухо.

Португалецът пада на тревата...

ДУЗПА!

Реферът посочва бялата точка!

9′

Подаване на Роналдо към Данило.

Изстрел!

Над вратата.

Натиск на гостуващия тим.

Каталунците се прибраха в половината си.

8′

Пресечено подаване в половината на Барселона.

Топката незабавно е пратена към Роналдо.

Той шутира!

Тер Щеген хваща топката в ръцете си без проблеми.

6′

Без надмощие за някой от двата тима, в началните минути от сблъсъка.

Спорът се води основно в средата на терена.

2′

"Вечното" противопоставяне през този век.

Лионел Меси и Кристиано Роналдо: Футболните титани на 21-и век

Двамата са се изправяли един срещу друг общо 35 пъти

1′

Де Ла Фуенте Кулушевски

Барселона е домакин на Ювентус в мач от Група G на Шампионската лига. Срещата на стадион "Камп Ноу" започва в 22:00 часа.

И двата отбора се класираха за следващата фаза, като каталунците са с пълен актив от 15 точки, след като надиграха съперника си в Торино с 2:0. Това е и единствената загуба на Старата госпожа дотук.

Джанлуиджи Буфон се завърна към активен тренировъчен процес

Мачът между Барселона и Ювентус ще се проведе на 8 декември

Така тази вечер двата отбора играят за първото място в групата. Шансовете на Юве за това са победа с над 3 гола разлика или резултатни двубои от рода на 3:1, 4:2 и 5:3 и тн.

Аут за Барса е Усман Дембеле, който вкара първия гол в Торино. Французинът е с разтежение и заедно с Ансу Фати, Жерар Пике и Сержи Роберто няма да бъдат на разположение на Роналд Куман. Под въпрос е Самуел Умтити.

Роналд Куман се оплака от натоварената програма на Барселона

"Ако се налага да играеш във вторник вечер, трябва да помислиш за по-ранен час в предишния двубой"

"Задачата ни е да играем добре и да победим. Искаме да завършим на първото място в групата, имаме предимство и добри шансове да го направим. Напоследък направихме доста грешки, които ни костваха точки в първенството, така че трябва да намерим нужния баланс и да подобрим ефективността си", каза треньорът на Барселона.