Барселона възкръсна! След загубите от Реал Мадрид и поражението с 0:2 в първия осминафинал от Шампионската лига срещу Милан, тази вечер каталунците отново напомниха за себе си. Барса спечели безапелационно реванша срещу „росонерите" с 4:0, а с два гола се отчете отнеслият много критики напоследък Лионел Меси. Така Шави, Иниеста и ко вече чакат следващия си противник на четвъртфиналите в турнира.

Домакините бяха пълни господари на терена, а от добрата игра на италианците  защита сякаш не бе останало нищо. Меси даде аванс на отбора си още в 5-ата минута. След типична многоходова атака, аржентинецът получи топката фронтално срещу вратата на границата на пеналта и въпреки че трима играчи на Милан бяха около него, той стрела светкавично в горния десен ъгъл на вратата, оставяйки без шансове Абиати.

В 9-ата мин. Ел Шаарави обаче можеше да изравни.Нападателят получи дълъг пас в пеналта, опита се да финтира пазача си и да стреля,но шутът му бе твърде лек, за да притесни Валдес.

В 13-ата Барса изпусна нов златен шанс.  Иниеста стреля, Абиати изби, но топката срещна гредата, а оттам тя отиде на главата на Меси, който обаче бе в засада,.Малко по-късно отново Абиати трябваше да спасява вратата си,този път след шут на Шави.

В 38-ата мин. Нианг изпорти златна възможност. Младият нападател изскочи сам срещу сам срещу Валдес, но ударът му срещна гредата.

Секунди след това Меси отново наказа Милан. Иниеста спечели една топка в половината на Милан и подаде на Меси на границата на пеналта, той финтира Мексес с тяло и промуши топката между краката му и във вратата на Абиати за 2:0.

Десет минути след началото на второто полувреме,завърналият се сред титулярите  Давид Вия също се разписа. Той бе изведен отлично в пеналта от Иниеста, Констант закъсня да пресече паса и с перфектен удар в обратния ъгъл Вия  закова резултата на 3:0.

След попадението Барса продължи да доминира, като домакините се дръпнаха в по-задни позиции едва в последните десетина минути. Това даде шанс на Милан да създаде едно добро положение в 82-ата мин.  Тогава резервата Робиньо можеше да вкара златен гол за „росонерите", но Жорби Алба скочи в краката на бразилеца точно по време на удара и предотврати сигурен гол.

В добавеното време Барса хвана италианците на контра,при която Жорди Алба бе изведен сам срещу вратаря и го преодоля без проблем - 4:0

БАРСЕЛОНА - МИЛАН 4:0 (0:2 в първия мач)