Отборът на Барселона разгроми като гост Спортинг (Лисабон) с 5:2, в мач от група "С" на Шампионската лига. Точни за каталунците бяха Анри, Меси, Къркич. Останалите две попадения на за каталунците бяха автогола на Полга и Канейра. За домакините точни бяха Велосо и Лиедсон.

Още в 13-ата минута Анри откри резултата за гостите от Испания. Меси навлезе в наказателното поле на домакините и подаде към французина, който отбеляза за 1:0. В 17-ата минута футболистът на Спортинг Полга изпрати топката в собствената си врата и по този начин удвои преднината на гостите. Четири минути след началото на втората част резултатът стана класически след попадение на Меси.

Само за три минути двата отбора си отбелязаха три гола. В 64-ата минута Велосо върна едно попадение за Спортинг. само минута по късно Лиедсон отбеляза втори гол за домакините. В 65-ата минута футболистът на "лъвовете" Канейра си отбеляза автогол, с който направи резултата 4:2 за Барселона.

В 73-ата минута каталунците получиха право да изпълнят дузпа, реализирана от Къркич. С тази победа тимът от Испаниязатвърди лидерската си позиция с актив от 13 точки.

СПОРТИНГ (ЛИСАБОН) - БАРСЕЛОНА - 2:5

0:1 - Анри 13'
0:2 - Полга 17' (авт.)
0:3 - Меси 49'
1:3 - Велосо 64'
2:3 - Лиедсон 65'
2:4 - Канейра 66' (авт.)
2:5 - Боян Къркич 73' (д.)

СПОРТИНГ (4-4-2): Руи Патрисио; Канейра, Карисо, Полга; Мигел Велосо, Перейриня, Романьоли (46 - Дерлей), Моутиньо; Яник Джало (72 - Тиаго), Лиедсон (79 - Пощига);

Старши-треньор: Пауло Бенто

БАРСЕЛОНА (4-3-3): Валдес; Алвеш, Маркес, Пике, Касерес; Шави Ернандес, Гудьонсен, Серхио Бускетс; Хлеб, Меси (57 - Педро Родригес), Анри (Боян Къркич);