Барселона се класира за полуфиналите в турнира на Шампионската лига след победа с 2:0 над Бенфика на собствения си "Ноу Камп". След 0:0 в първата среща в Лисабон "каталунците" достигнаха две чисти попадения в реванша от четвъртфиналите и продължават в следващата фаза на надпреварата.

Домакините имаха териториално и игрово преимущество през всичките 90 минути, но отново изпитваха очевидни затруднения при отбелязването на попадение. Това си пролича и още в 4-та минута, в която Роналдиньо получи право да изпълни дузпа за игра с ръка на Петит.

Бразилецът обаче не успя да преодолее отличния в този двубой Морето и вратарят спаси отбора си, избивайки удара му от бялата точка. Четвърт час по-късно звездата на "каталунците" се реваншира за пропуска си и след отлично подаване на Ето' О отдясно отбеляза на празна врата.

През втората част "каталунците" отново създадоха две три чисти положения пред вратата на португалския шампион, но едва три минути преди края Самуел Ето'О успя да отбележи успокояващия гол за Барселона. Камерунецът бе изведен с перфектно подаване от страна на Белети сам срещу вратаря на Бенфика и от два-три метра прати топката от упор в мрежата на гостите.

За целия двубой пък гостите от Португалия създадоха едва една чиста голова възможност пред Виктор Валдес, пропиляна от нападателя Фабрицио Миколи и с нищо не защитиха амбициите си за нов трофей в турнира. В спор за място на финала Барселона ще се изправи срещу италианския Милан, които ден по-рано отстрани Олимпик (Лион) след 3:1 в реванша.

състави:

Барселона: Валдес, Белети, Пуйол, Олегер, ван Бронкхорст, ван Бомел, Иниеста, Деко, Ларсон, Ето`О и Роналдиньо

Бенфика: Морето, Роха, Луисао, Андерсон, Лео, Бето, Петит, Фернандес, Джовани, Миколи и Шимао.