90+2′
Турнир: Шампионска лига Стадион: Зрители:
90+2′

КРАЙ НА ДВУБОЯ! БАРСЕЛОНА РАЗБИ ЛИОН С 5:1 И СЕ КЛАСИРА НА 1/4-ФИНАЛ В ШАМПИОНСКА ЛИГА!

Барселона разби Лион с 5:1 и се класира за 1/4-финалите в Шампионска лига

Барса се позабавлява на "Камп Ноу"! Каталунците разбиха Лион с 5:1 и се класираха на 1/4-финал в Шампионска лига!

Лионел Меси отбеляза две попадения, а по един гол добавиха Филипе Коутиньо, Жерар Пике и Усман Дембеле

86′

ГОООЛ! Усман Дембеле бележи за 5:1, след като пое късо подаване от Меси, матира пазача си и остана сам срещу Горжелен, изпращайки топката в долния ляв ъгъл.

83′

Семедо влиза на мястото на Сержи Роберто

81′

ГООООЛ! Жерар Пике бележи за 4:1. Бърза контрааката на Барселона завърши с подаване на Меси в наказателното поле, където в последния момент защитника на каталунците успя да засече топката и я мушна във вратата.

78′

ГОООЛ! Лионел Меси бележи своето попадение №108 в Шампионска лига - 3:1 за Барселона. Звездата на каталунците пое пас още от центъра на терена, премина напълно безпроблемно през защитата на "хлапетата" и нахлувайки в наказателното поле стреля към вратата. Стражът на французите докосна топката, но тя все пак се озова в мрежата му.

77′

Нова принудителна смяна в състава на Лион - Корне заменя Менди

74′

Артуро Видал заменя Артур

73′

Мемфис Депай отстъпва мястото си на Траоре

70′

Усман Дембеле влиза на мястото на голмайстора Филипе Коутиньо

66′

Мемфис Депай успя да засече центриране в наказателното поле и опита да изненада Тер Щеген с удар отблизо, но вратарят блесна с чудесно спасяване.

60′

И тази ситуация не се размина без намесата на ВАР. Главният рефер не бе сигурен дали не е имало засада при попадението, което бе разгледано от допълнителните съдии и в крайна сметка то бе зачетено. Останаха обаче съмнения дали Марсело не извърши нарушение срещу Ленгле, което също щеше да повлияе на решението на арбитъра, както и дали засадата не бе напълно реална.

58′

ГОООООЛ! Тусар намалява - 1:2. Футболистът на Лион се възползва от грешка в отбраната на Барселона, овладя топката на гърди и от няколко метра шутира към вратата, като не остави никакви шансове на Тер Щеген.

50′
Снимка 412036

Източник: БГНЕС

49′

Жълт картон за Ленгле

48′

ИЗЧИСТВАНЕ!!! Лионел Меси напредна към вратарското поле и изпрати диагонален удар към целта, но в последния момент защитник на французите се беше върнал и изби топката почти от голлинията.

45′

Начало и на втората част!

45+7′

Край на първото полувреме! Барселона се оттегля на почивка с два гола аванс пред Лион - 2:0.

45+4′

Жълт картон за Муса Дембеле

45+1′
Снимка 412038

45′

Шест минути добавено време на редовните 45.

41′

СПАСЯВАНЕ!!! Лионел Меси се оказа сам срещу вратаря на Лион, опита да го прехвърли, но резервният страж на "хлапетата" не позволи това да се случи и опази мрежата си "суха".

37′

Луис Суарес се възползва от грешка на Марсело и веднага стреля към вратата, но топката премина на сантиметри от страничния стълб.

34′

Антони Лопеш все пак няма да може да продължи участието си в срещата и е принудително заменен от Горжелен

33′

Жълт картон за Марсал

31′

ГООООЛ! Филипе Коутиньо покачва на 2:0. Луис Суарес пое подаване на границата на наказателното поле, залъга Антони Лопеш, който беше излязъл да го посрещне, и подаде към нахлуващия към пеналта бивш играч на Ливърпул, за който остана най-лесната задача - да се разпише на опразнената врата.

30′
Снимка 412041

29′

СПАСЯВАНЕ!!! Защитата на французите за пореден път изпусна Луис Суарес, а той след хубаво извеждащо подаване опита да изненада Лопеш с удар отблизо. Вратарят обаче показа класата си още веднъж и изби. Топката попадна право в краката на Ракитич, но той стреля неточно и изпрати кълбото високо над напречната греда.

27′

Антони Лопеш е на крака и ще продължи участието си в двубоя след кратък спор с лекаря на клуба.

22′

В последните минути вратарят на Лион получава медицинска помощ след сблъсък с Филипе Коутиньо.

20′

ПРОПУСК!!! Мемфис Депай залъга защитата на каталунците и смени посоката на атаката, подавайки към Муса Дембеле, който обаче стреля покрай вратата.

18′

ГОЛ! Лионел Меси е точен от бялата точка - 1:0 за Барселона.

16′

ДУЗПА ЗА БАРСЕЛОНА!!! Денайър извърши фаул срещу Луис Суарес в наказателното поле и главният рефер е категоричен в решението си, въпреки претенциите на футболиста на "хлапетата". Арбитърът съгласува наказателният удар с колегите си от ВАР стаята и той ще бъде изпълнен.

10′
Снимка 412033

9′

Лионел Меси центрира към наказателното поле след изпълнение на пряк свободен удар, но Жерар Пике остана под топката и опасността пред вратата на Лион премина, след като защитник изчисти кълбото.

4′

СПАСЯВАНЕ!!! Меси шутира мощно от движение, но Антони Лопеш изби топката в корнер. Чудесен рефлекс на вратаря. №10 на каталунците получи топката на границата на наказателното поле и не се поколеба да я промуши между защитниците на французите.

3′

Коутиньо напредна към наказателното поле и пусна пас към включващия се в атаката Луис Суарес, но вратарят на "хлапетата" улови топката преди тя да стигне до уругваеца.

1′