Тук ще можете да проследите развитието на финалния двубой от турнира на Шампионската лига. На "Стад дьо Франс" в Париж един срещу друг в спор за трофея се изправят отборите на Барселона и Арсенал.

Барселона 2:1 Арсенал

Eто' о, 77, Белети, 80

Кемпбъл, 36

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

1 минута - Начало на двубоя на "Стад дьо Франс". След пищна церемония по случай 50-годишнината на турнира главният рефер Тере Хауге от Норвегия дава първия съдийски сигнал.

2 минута - Първо нарушение в срещата. Извършва го Едмилсон, който покосява Фабрегас в центъра на терена.

3 минута - Уникална грешка в защитата на Барселона, която позволи на Тиери Анри да изскочи сам срещу Валдес. Вратарят отбива удара му в корнер.

5 минута - Анри отново е изпуснат от бранителите на "каталунците" и нанася далечен изстрел. Валдес се проявява за втори път в срещата.

7 минута - Лондонският тим продължава да атакува масирано в началните минути, но поне засега защитата и особено вратарят на Барселона се справят с атаките на англичаните.

9 минута - Роналдиньо опитва индивидуален пробив, но е спрян от трима защитници в полето на Арсенал.

11 минута - Първа опасност и в актива на испанците. Людовик Жули стреля по диагонала, но Йенс Леман е на мястото си.

14 минута - Роналдиньо е покосен на границата на наказателното поле на "топчиите", но главният рефер Тере Хауге дава знак играта да продължи.

15 минута - Този път фаулът е отсъден. Бразилецът застава зад топката.

16 минута - Добро изпълнение на Роналдиньо, което праща кълбото на сантиметри от дясната греда зад Леман.

17 минута - Роналдиньо преодолява Люнгберг по дясното крило и центрира към Людовик Жули. Нисичкият французин обаче е надскочен от Сол Кембъл.

18 минута - Деко стреля от около 20-25 метра право в ръцете на Йенс Леман.

19 минута - Уникална ситуация - Леман получава червен картон, след като събаря Самуел Ето' о излязъл очи в очи с него пред границата на наказателното поле.  Добавката на Жули праща кълбото в мрежата, но Хауге отменя попадението и изгонва германеца.

20 минута - Резервният вратар Мануел Алмуния заменя Робер Пирес за Арсенал, а "топчиите" продължават с десет души.

21 минута - Роналдиньо ще изпълни прекия свободен удар.

22 минута - Изстрелът на бразилеца облиза дясната греда зад испанския страж на Арсенал и излезе в аут.

23  минута - Емануел Ебуе получава жълт картон за грубо нарушение срещу Ван Бронкхорст.

26 минута - Едмилсон лежи на терена и се налага намеса на медицинския екип. След нея играта е подновена.

27 минута - Жули е изведен в полето пред Алмуния и в последния момент Ашли Коул избива с шпагат в корнер.

30 минута - Половин час от началото на двубоя. Барселона и Арсенал играят при 0:0, но англичаните са с човек по-малко след изгонването на вратаря Йенс Леман. Пирес бе заменен от резервата Мануел Алмуния.

32 минута - Роналдиньо пробва да изведе Людовик Жули сам срещу Алмуния, но Сол Кемпбъл затвори пътят към кълбото и то стана лесна плячка за вратаря на "топчиите".

33 минута - Карлес Пуйол събаря Емануел Ебуе отдясно по атаката на Арсенал и това е пряк свободен удар за англичаните близо до страничната линия.

36 минута - ГООООООООЛЛ!!!!!! Сол Кемпбъл бележи с глава след центрирането на Тиери Анри от фаула и открива резултата - 1:0 за Арсенал.

39 минута - Тотален натиск от страна на Барселона. Почти всички играчи на "каталунците" се изнесоха в полето на Арсенал, чийто тим логично се ориентира към контратаки.

43 минута - Две минути до края на редовното време на първата част.

45 минута - Продължението на полувремето ще е 4 минути, показва четвъртият рефер на двубоя.

45+2 - Перфектна комбинация между Роналдиньо и Ето' о завършва с удар на камерунеца в страничната греда зад Мануел Алмуния.

45+3 - Анри овладява кълбото в центъра на терена и опитва идивидуална контратака, но сам срещу трима в отбраната на Барселона не успява да стори нищо.

45+4 - Край на първото полувреме. Въпреки тоталния натиск на "каталунците" в последните 10 минути и факта, че играе с човек по-малко Арсенал води срещу Барселона с 1:0. Точен за англичаните бе Сол Кемпбъл в 36-та минута на мача.

46 минута - Начало на втората част. Едмилсон е заменен в състава на Барселона от Андрес Иниеста, който има задача да засили атаката на тима си. Десетте на Арсенал остават същите.

49 минута - Деко опитва да обстрелва Алмуния отдалеч, но не улучва рамките на вратата.

51 минута - Изключително грубо нарушение на Анри срещу играч на Барселона и това е жълт картон за француина.

53 минута - Мануел Алмуния спасява изстрел от границата на пеналта на Андрес Иниеста.

55 минута - Пряк свободен удар в полза на Барселона на изключително изгодна позиция фронтално срещу Алмуния.

56 минута - И при третия си опит при изпълнение на фаул Роналдиньо не сполучи.

58 минута - Разбъркване в полето на Арсенал и отново вратарят на англичаните успява да предотврати опасността, избивайки кълбото в предни позиции.

61 минута - Франк Рийкард изважда от игра Марк ван Бомел и пуска на негово място скрития си коз Хенрик Ларсон, който ще изиграе последните си минути с екипа на Барселона.

65 минута - Анри и Хлеб опитват контраатака, завършила с удар покрай вратата на Валдес на беларуския полузащитник на Арсенал.

69 минута - Тиери Анри преминава през половината на Барселона, преодолява Карлес Пуйол и излиза сам срещу Валдес, но си повежда силно кълбото и вратарят спасява.

70 минута - Нова страхотна изява на Валдес, който избива удар по диагонала на Фредерик Люнгберг.

71 минута - Олегер получава официално предупреждение за груб фаул срещу Люнгберг.

72 минута - Отново Валдес отчайва Анри. За втори французинът излезе сам срещу вратаря на Барселона и стреля, но той успя да предотврати ново попадение в мрежата си.

74 минута - Последна смяна за Барселона - получилият преди минути жълт картон Олегер е заменен от Жулиано Белети.

77 минута - ГОООООООООООООООЛ!!!!! Самуел Ето' о бележи и изравнява резултата.  Триходова комбинация между Иниеста, Ларсон и камерунеца извежда последния сам срещу Алмуния и той праща кълбото в мрежата.

80 минута - ГООООООООЛ!!!!!! Жулиано Белети взривява трибуните, където са феновете на Барселона.  Бразилецът бе изведен в перфектна позиция от Ларсон и по диагонала намери мрежата на Арсенал за втори път. 2:1 за "каталунците", които обръщат резултата в своя полза.

84 минута - Хосе Антонио Рейес влиза в игра за Арсенал в заключителните минути на финалния двубой в Париж.

87 минута - Удар на Людовик Жули, който се отбива в крака на Сол Кемпбъл и излиза в ъглов удар.

90 минута - Редовното време изтече, двубоят навлезе в продължението. To ще е три минути.

93 минута - Край на двубоя. Барселона е новият носител на трофея в Шампионската лига.

Състави:

Барселона: 1.Валдес, 2.Олегер, 5.Пуйол, 4.Маркес, 12.Ван Бронкхорст, 15.Едмилсон, 20.Деко, 24.Ван Бомел, 10.Роналдиньо, 8.Жули, 9.Ето`О

Арсенал: 1.Леман, 27.Ебуе, 28.Коло Туре, 23.Кембъл, 3.Ашли Коул, 13.Хлеб, 15.Фабрегас, 19.Жилберто Силва, 7.Пирес, 9.Рейес, 14.Анри