Отборът на Барселона надделя над Вердер Бремен с 2:0 в решаващ мач от група "А" за класиране на осминафиналите в Шампионската лига.

Каталунците се нуждаеха само от победа, за да продължат напред. Европейският клубен шампион реши изхода на двубоя в своя полза още до 18-та минута, когато поведе с 2:0.

Роналдиньо откри резултата в 13-та минута след изпълнение на свободен удар. Бразилецът надхитри изградената стена, като прокара топката под нея и изненада Тим Визе за 1:0.

Пет минути по-късно Людовик Жюли се измъкна зад защитата по десния фланг и подаде към свободния Ейдур Гудьонсен, който с лекота изпрати топката зад гърба на немския вратар.

Барса можеше да вкара и трети гол до почивката. В 35-та минута португалският халф Деко Соуза изведе Гудьонсен, който преодоля двама защитници, но за щастие на Визе стреля в
страничния стълб. При добавката пък Жюли шутира над гредата.

През втората част бременци се отърваха от първоначалния шок и де опитаха да променят нещата на терена, но това не стана. Все пак гостите имаха своите шансове. Халфът Тим Боровски тества Виктор Валдес още в 46-та минута, но вратарят на домакините бе на мястото си. В 61-та минута Даниел Йенсен с удар отблизо уцели лявата сглобка на вратата на Барса.

В добавеното време пък бразилецът Диего излезе на стрелкова позиция, но Валдес отново бе на мястото си и не позволи да бъде огорчен.

Така Барселона измъкна победа с 2:0 над Вердер и съхрани надеждите си да защити трофея си от миналия сезон.