Удар на Зийех беше блокиран. Преди това Нерес влезе отляво, но не можа да стреля.

Счесни спаси лесно удар с глава след корнер.

60′

Коща сменя капитана Манджукич. Бонучи става капитан.

53′

Опасен фаул. Топката беше подадена зад защитата на Аякс. Всички се разминаха. Имаше нарушение за дузпа и втори картон на Талиафико.
Никаква намеса на ВАР! Може би нарушението беше извън наказателното поле и не подлежи на ВАР?

53′

Картон за Френки де Йонг за събаряне на противник.

50′

Нерес вкара топката във вратата на Счесни, но беше поне пет метра в засада.

48′

Бърза атака на домакините. Талиафико стреля до дясната греда на Счесни.

46′

ГООООЛ! Давид Нерес напредна отляво на скорост. Той влезе в наказателното поле и през двама защитници стреля в далечния ъгъл на вратата на Счесни.

Снимка 417455

45′

Ще успеят ли домакините да отвърнат на удара?

45+1′

Голът в последната минута промени всичко.

45′

ГООООЛ! Гостите отнеха топката в центъра. Канчело центрира. Топаката падаше централно пред вратата, когато тама на скорост се появи Роналдо, който с красив плонж стреля неспасяемо с глава.

Снимка 417453

43′

Топката стигна до Онана след продължителна опасна атака на Ювентус.

42′

Ласе Шоне стреля в аут от опасен фаул.

41′

Талиафико получи картон за груб действие, след като беше свирен фаул за Аякс и пропуска реванша.

37′

Бернардески се обърна и стреля отблизо покрай гредата. Роналдо преди това игра с топката.

35′

Талиафико не можа да достигне топката след диагонално центриране отдясно.

34′

Удар на Зийех. Но този път много неточен.

30′

Роналдо засече топката от воле след корнер. Аут.

29′

Прекрасен шпагат на Де Йонг. Бернардески оставаше сам отдясно.

27′

Само корнер за домакините след атака отдяно.

25′

Ван дер Бек не можа да уцели вратата от удобна позиция след хубава атака на Аякс отдясно.

22′

Серия от фаулове в центъра. Извършителите винаги се правят на невинни.

18′

Страхотно спасяване на Счесни под гредата след удар на Зийех. Дълго разиграване на домакините в наказателното поле.

14′

Де Лигт направи шпагат на Бернардески и изчисти в корне при остра атака на гостите отляво.

12′

Сега е ред на гостите да разиграват дълго. И двата отбора са много предпазливи.

8′

Домакините пресират много високо и гостите имат трудности с изнасянето.

6′

Зийех стреля отдясно. Топката мина до гредата на Счесни.

4′

Гостите са по-активният отбор в първите минути.

3′

Хубав шут на Бернардески отляво. Топката мина на сантиметри над гредата.

2′

Атмосферата на "Йохан Кройф Арена" е прекрасна.

1′

Младостта срещу класата. Ще успее ли Аякс да се противопостави на трети европейски гранд?

Юрген Екеленкамп Леонардо Спинацола

Холандският Аякс приема италианския Ювентус в четвъртфинален сблъсък от Шампионската лига, който е наситен с много история.

Двата отбора определиха през далечната 1973 година носителя на КЕШ, а 23 години по-късно излъчиха победителя в четвъртото издание на Шампионската лига. В първия случай триумфираха холандците със знаменития си тим, поставил началото на тоталния футбол, а във втория италианците се наложиха след изпълнение на дузпи.

Жорди Кройф: Баща ми би харесал този Аякс

"Стадионът носи неговото име, философията на игра е същата, която той е изповядвал"

Сега времената са други и финансовата пропаст между Ювентус и Аякс е огромна. Но младите холандци вече взеха скалпа на носителя на трофея Реал (Мадрид) и нямат нищо на против да повторят постижението си. Балансът до момента е 6 победи за Ювентус, 4 равенства и 2 успеха за Аякс.

Прекрасната новина от лагера на италианците е свързана със завръщането на Кристиано Роналдо. Не така стоят нещата с Андреа Брадзали,

Аякс се намира в изключителна голова форма с над 100 реализирани попадения в местния шампионат. Големият проблем пред техния старши-треньор е отсъствието на крайния бранител Мазрауи.

Главен съдия на срещата е Карлос дел Черо Гранде, с помощници Хуан Карлос Юсте и Роберто Алонсо. Със системата ВАР ще се занимават Тасос Сидиропулос и Алехандро Ернандес.