Аякс победи като гост Ювентус с 2:1 и се класира за полуфинал в Шампионската лига. Холандците смазаха съперника си след почивката и показаха, че младостта и по-малкото пари не са пороци в съвременния футбол.

Мачът започна с териториално предимство за домакините, но това не създаваше опасности пред вратата на Онана. Гостите се бранеха добре и след 15-ата минута изравниха играта.

Ювентус - Аякс 1:2, пълен обрат за гостите

Реваншът се очертава като крайно интригуващ

Кристиано Роналдо отново показа класата си след гол с глава след корнер в 28-ата минута. Преглеждането с ВАР само узакони попадението за 1-0.

Преднината на Ювентус продължи само 6 минути. Дони ван де Беек се оказа сам зад защитата и изравни в 34-та минута. Засадата се оказа покрита от защитник, намиращ се близо до тъча. Видеопрегледът потвърди изравнителното попадение.

До почивката темпото се вдигна, но до ново попадение така и не се стигна.

Снимка 418605

Ювентус беше по-добрият отбор в първите 5 минути на второто полувреме.След това холандците повториха играта си от Мадрид и тотално надиграха италианския шампион.

Бързите контри на гостите следваха една след друга и създаваха постоянно голови положения пред вратата на Счесни. Стражът на няколко пъти направи невероятни спасявания, с които оставяше Ювентус в играта.

В 67-ата минута неминуемото се случи. Матийс Де Лигт надскочи италианската защита след корнер, изпълнен от Ласе Шьоне. Топката се заби в десния ъгъл на вратата на Счесни, след като тупна на земята.

Домакините опитаха някакъв натиск, но контрите на Аякс бяха много по опасни. Холандците достигнаха и до трети гол чрез Зийех, но красивото попадение беше отменено заради засада, потвърдена от ВАР.

В 90-ата минута играчите на Ювентус претендираха за дузпа заради игра с ръка на Блинд, но четвъртият ВАР в мача каза: "Твърдо не!".

Снимка 418603

Младият отбор на Аякс за пореден път показа, че играе най-красивия футбол в настоящето издание на Шампионската лига. Това кара някои специалисти да предричат финал на холандците срещу Барселона.

Ювентус разчиташе само на Кристиано Роналдо, който освен с гола, се запомни и с безмислен жълт картон в добавеното време.