Турнир: Шампионска лига Стадион: Зрители: 54,000

Реал се измъкна. Когато ВАР и късметът е на страната на шампионите.

Куртоа спаси с една ръка, слад като преди това извади топката с крак. Играч на Аякс остана сам срещу него.

89′

Груб фаул на Серхио Рамос.

87′

ГОООООЛ! Марко Асенсио вкара на празна врата отблизо, след като засече топката със скок. Кълбото беше центрирано отдясно след бърза атака и тя премина между вратаря и защитата, за да стигне до връхлитащия Асенсио.

86′

Ригилон стреля от границата на наказателното поле в аут.

85′

Долберг стреля с глава в аут след като беше непокрит.

83′

Лукас Васкес получи картон за груб фаул.

82′

Мариано Диас смени Асенсио.

81′

Асенсио стреля от наказателното поле, Онана се хвърли и спаси.

79′

Онана се подхлъзна от чаша за бира. Късмет, че топката не беше подадена в очертанията на вратата.

78′

Опасен удар на Асенсио. Топката мина близо до гредата, Онана беше закъснял.

75′

ГОООЛ! Зийех стреля безпощадно от около 10 метра. Топката беше отнета отляво на атаката и подадена успоредно на вратата от Нерес.

74′

Марко Асенсио смени Бензема.

74′

Долберг се измъкна сам от засадата, но стреля в аут.

73′

Домберг сменя Шьоне.

71′

Аякс опитват атаки, но постепенно губят увереност.

70′

Зийех стреля в ръцете на Куртоа от фаул.

69′

Ригилон спъна грубо Мазралоуи пред накзателното поле.

67′

Шьоне центрира от фаул отляво. Защитата се справи, а е имало и засада.

61′

Лукас Васкес смени Гарет Бейл.

60′

ГООООЛ! Карим Бензема разстреля Онана отблизо. Винисиус изработи попадението, като напредна отляво към центъра на наказателното поле. Той реши да подаде на Бензема, вместо да шутира сам.

57′

Двата отбора разиграват дълго в търсене на празно пространство.

54′

Онана се хвърли пред краката на Бейл и улови топката.

53′

Зийех подкоси Гарет Бейл и получава картон.

52′

Нерес беше изведен сам отдясно. Куртоа спаси удара с вещина.

51′

Спасяване на Онана с плонж наляво. Модрич подаде на Карбахал с пета, който намери Бензема. Французинът стреля опасно.

49′

Бейл нахлу отдясно, но защитата на Аякс се справи с центрирането.

47′

Технично отиграване на домакините. Топката за малко да достигне до непокрит играч на Аякс в наказателното поле.

45′

Център за Аякс. Без смени на почивката.

45+2′

Аякс игра по-добре преди почивката, но ВАР не е на това мнение.

Снимка 406423

45′

Шьоне стреля от фаул. Куртоа изби.

37′

ГООООЛ! Талифико вкара отблизо с глава. Куртоа изпусна лесна топка след корнер и Талифико с глава, въпреки че беше натиснат отбеляза.
Скандално след ВАР голът беше отменен. Изнамерен беше момент с футболист в засада, макар и не играл с топката.

Снимка 406429

36′

Куртоа спаси сигурен гол. Зийех се озова сам на няколко метра. Вратрят успя с крака да избие.

35′

Голямо меле пред вратата на Куртоа, но нямаше футболист на Аякс, който да шутира.

31′

Коварен шут на Бейл. Онана изпусна топката, но я хвана след това.

29′

Нерес се хвърли за дузпа след добра комбинация отляво. Скомина е безмълвен.

28′

Виниус нахлу отляво. Центрирането му беше лошо.

26′

Греда! Грешка в защитата на Реал. Душан Тадич стреля в лявата греда. Куртоа не можеше да реагира.

23′

Нерес е много активен. Но двойното му с Тадич не се получи.

22′

Играта загуби своя блясък. Има повече разигравания в центъра.

16′

Реал изравни играта и пренесе събитията по-напред.

15′

Бейл стреля с глава след корнер. Право в ръцете на Онана.

14′

Винисиус стреля под гредата след пробив отляво. Страхотно спасяване на Онана.

11′

Фаул пред наказателното поле на Реал - 28 метра. Леко отляво.
Шьоне стреля в стената.

10′

Защитата на Реал трудно изчисти след центриране. Налитат като бесни холандците.

9′

Мазраоуи стреля в аут след бърза атака отдясно на домакините. Те упражняват сериозен натиск.

7′

Удар на Гарет Бейл отдясно. Топка в ръцете на Онана.

6′

Отличен шпагат на Каземиро. Холандски нападател оставаше сам фронтално.

3′

Куртоа излиза и уверено улавя топка пусната зад испанската защита.

2′

Аякс пресира високо от първите минути.

1′

Серхио Рамос спечели жребия. Едноминутно мълчание-аплодисметни в памет на Емилиано Сала.

Дани ве Вит Даниел Себайос

Това е един от най-интересните дуели в осминафиналния кръг на Шампионската лига. Младите холандци играха прекрасно в груповата фаза и бяха на гол от спечелване на първо място. В последните дни Реал се възстанови, докато при Аякс се забелязва известна криза.

Аякс загуби с 2-6 от вечния съперник Фейенорд и отстъпи също пред аутсайдера Хераклес. За това малко е вероятно да спрат отборът, който доминира в турнира през последните години.

Отборът на Солари постигна 8 победи в последните си 10 мача. В последната си среща постигна полемичен успех срещу Атлетико. Новите звезди са Винисиус, Регилон е Себайос. С резерви като Асенсио, Марсело, Бейл и Иско нападателната мощ става сериозна.

Аякс успя да бъде като равен с Байерн. Възможно ли е нещо такова да се случи срещу Реал?