Аякс порпусна да победи Динамо (Киев) като гост в първи плейофен мач за влизане в Шампионската лига. Украинците се добраха до реми 1:1, въпреки че бяха останали с 10 души на терена.

Динамо започна силно и притисна своя съперник в неговото поле. Постепенно обаче Аякс изравни играта и Суарес имаше страхотен шанс да открие.

Всичко по-интересно се случи след почивката. В 56-ата минута Гармаш получи втори жълт картон и остави киевчани с 10 души на терена. Веднага след центрирането от фаула, Фернтонген откри, засичайки топката с глава.

Холандците обаче се поотпуснаха след гола и защитата им задряма при едно елементарно дълго подаване на вратаря на Динамо. Бранителите на амстердамци изпуснаха Гусиев, който останал сам срещу Стекеленбург направи 1:1.

След изравняването Аякс натисна и добри шансове се откриха пред Мунир Ел Хамдауи и Луис Суарес, но и двамата не успяха да се възползват от тях.

В друг мач от кръга, добре познатият у нас Жилина шокира Спарта, побеждавайки именития си съперник с 2:0 насред Прага. Така словаците са максимално близо до първо влизане в групите на Лигата и до големите пари.