Атлетико (Мадрид) победи с 2:0 Ювентус в първи осминафинален мач в Шампионската лига. Точни на "Уанда Метрополитано" бяха Хосе Хименес (78) и Диего Годин (83). Реваншът е след три седмици в Торино.

"Дюшекчиите" изиграха силен мач, в който стигнаха до успеха с най-силното си оръжие - статичните положения. В същото време играчите на Чоло Симеоне неутрализираха голямата звезда на "бианконерите" Кристиано Роналдо и не му дадоха много шансове за гол.

Атлетико (Мадрид) - Ювентус 2:0

Атлетико - Юве 2:0, Годин удвои

Битката на "Уанда Метрополитано" стартира в 22:00 часа

Още в първата минута на терена прехвърчаха искри между Блез Матюиди и Антоан Гризман. В 8-ата минута Роналдо спечели пряк свободен удар. Португалецът се нагърби с изпълнението му, като стреля силно, но Облак изби.

Малко след това Леонардо Бонучи стреля с глава след центриране от корнер, но над вратата. В 15-ата минута Томас Партей стреля извън наказателното поле, но не затрудни Шчесни.

Снимка 407837

В 28-ата минута Матия де Шилио фаулира Диего Коща на границата на наказателното поле. Първоначално съдията Феликс Цвайер даде дузпа, но след консултация с ВАР промени решението си. При последвалия пряк свободен удар Гризман стреля в близкия ъгъл, но Шчесни изби.

В 35-ата минута Пауло Дибала проби през центъра и реши да стреля от далечна дистания - право в ръцете на Облак.

Снимка 407839

Втората част започна с отлична възможност пред Диего Коща. Нападателят получи отличен извеждащ пас от Гризман, справи се с Бонучи, но ударът му премина покрай вратата.

В 53-ата минута Гризман бе близо до откриване на резултата. Френският ас на "дюшекчиите" опита да прехвърли Шчесни, но стражът успя да докосне топката, която срещна гредата.

Снимка 407840

В 70-ата минута гол на Алваро Мората бе отменен. Нападателят се разписа с глава след центриране на Фелипе Луиш, но след намесата на ВАР попадението не бе признато заради нарушение на играча на домакините срещу Джорджо Киелини.

Осем минути по-късно по-добрата игра на "рохибланкос" даде резултат. Мората нанесе удар с глава след центриране от корнер, Манджукич блокира удара, а при последвалото разбъркване Хосе Хименес бе най-съобразителен и прати топката във вратата за 1:0.

Снимка 407847

В 83-ата минута домакинита нанесоха втори удар. Диего Годин продължи топката след центриране от пряк свободен удар. Манджукич отново блокира кълбото, което се върна в уругвайският защитник, който с ножичен удар в близкия ъгъл вкара за 2:0.

В 90-ата минута Бернардески можеше да върне едно попадение, но ударът му след заучено изпълнение на пряк свободен удар бе отразен от Облак. Две минути по-късно Бернардески намери Роналдо в наказателното поле, но ударът на португалеца с глава мина покрай вратата. Това бе и последното по-интересно действие в срещата.